16. březen 2021

Já musím být vážně hodně dobrá pokladní. Včera jsem dostala svoje nejvyšší dýško v životě. Pán měl nákup za 600 korun a se slovy “ To je dobrý“ mi podával tisícovku. Jste si tím jistý ? Muž nahodil thymolínový úsměv a prohlásil, že si nikdy nebyl ničím jistější. Celý zbytek směny mi to vrtalo v hlavě a úplně jsem přestala vnímat, že mně ten pitomý respirátor nepříjemně tlačí za ušima. Pokud jako mustr použili průměrného Thajce, pak bych se tomu neměla podivovat.

Rajčátka po několikadenním pobytu ve skleníku viditelně pookřála. Připomínají mi vězně, které po dlouhém pobytu v tmavé cele pustili ven na sluníčko. Přirozené světlo ze všech stran dovolilo rostlinám narovnat stonky a dostatek prostoru zase rozprostřít listy. Vůbec jim nevadí, ba právě naopak, poměrně vysoký rozdíl mezi nočními a denními teplotami. Vypadají tak šťastně, že se rozhodly ukázat první kvítky. Semínka, která doposud trucovala a nechtěla vyklíčit, začala zvědavě vykukovat ze zeminy a to jsem už nad některými doslova zlomila hůl. Pro naprostou spokojenost rostlinek stačí jen několik málo slunečních paprsků během dne a skleník se vyhřeje na příjemných 25°C.  Ještě jsem nemusela použít žádné přitápění a včera jsem zapomněla koupit svíčky. Musím si to napsat na papírek.

Až bude dostatek světla, přidám aktuální foto.

10 thoughts on “16. březen 2021”

  1. Jani, nadhodila jsi tu ten foliovník.. Hned mě napadlo…skleník jsem vždycky zamítnula, nechce se mi vyměňovat zemina atd, že bych si mohla pořídit foliák, to by mi mohlo úplně stačit. A dá se s tím cestovat po zahradě 😉 Nepotřebuju, co jsi dávala ten super a drahý, no aušus jako z nejmenovaného obchodu bych koupila zase nerada, to je fakt 🙁 Koukala jsem na ten, co se prodává tak nejvíc(Greenhouse) či tak nějak a mají novinku modrý, jenže ještě tedy nemají…skladem. Nechce se mi čekat, už tam mohl růst salát, tak jsem byla rozhodnutá pořídit ten zelený, ale jsem trochu nalomená, že by mě pak mrzelo, že bych mohla mít modrý(lepší?) a nemám. Co myslíš? A je to otázka samozřejmě na všechny, super by bylo, kdyby jste někdo měl i zkušenost.

  2. Já mám s foliovníkem jen negativní zkušenosti. Bylo v něm pekelné vedro – jen jeden otvor – a pak ho naštěstí zdemoloval vítr. Vítr je veliký problém, nebyla jsem schopná ho nijak bezpečně ukotvit. Proto chci ten americký, u kterého lze vyhrnout bočnice a měl by být stabilní.

    1. No vichr mě trochu děsí, jen se utěšuju, že vzadu až tak nefouká. Tady jsou okýnka tři + dveře a je zelený, tak si myslím, že by to šlo. Mamka má na skleníku okno jen jedno. Právě na to přehřívání má být lepší ten modrý, ale zatím mě úplně neuchvacuje myšlenka, že mi tam místo nenápadného zeleného, bude trčet modré monstrum :-)))

  3. Konvalinko, pořid si radši skleník z polykarbonátu😉. Ten využiješ víc než foliovník a hlínu měnit nemusíš, já to teda nedělám a mám ho 7 let. 😄

    1. Když já nevím, jestli ho vůbec dostatečně využiju, tak si říkám, že první vyzkouším jen ten foliák 😉 Na skleník už je potřeba vybudovat základ a na to u nás nejsou lidi 😉

  4. Žádný základ mít nemusíš a můžeš si objednat už smontovaný jak velký budeš chtět😉, přivezou ti ho až na místo a ukotví, o nic sa nemusíš starat. Dojdi sa podivat, mám takový od loňska.🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *