1. březen 2021

První březnové dny jsou vhodné pro výsev a já si budu muset pohnout, abych stihla vysít všechny vybrané odrůdy rajčat. Spousta osvědčených druhů letos zůstane v krabici, není prostě tolik místa a ani tolik fyzických sil. Pokud nějaké rostliny zastrčím někam na okraj zahrady a nebudu se jim moci patřičně věnovat, pak nemá cenu je vysévat. Půjdu letos výhradně jen po kvalitě a rostlinky budu vzorně opečovávat. Zvýším jen počet rostlin s plody určenými na sušení. Pro své odběratele budu letos vysévat na míru a v sešitě už mám jmenný seznam s požadovanými odrůdami. Nic nebude navíc.

Dnes jsem si tedy nachystala deset skořápek a umístím do nich všechny odrůdy žebrované. Mám jich celkem 12. Dvě rostlinky a to Garmoška a Beauty Lotringa už jsou ve skleníku.

Každý den se s napětím ráno koukám, kolik stupňů Celsiových naměřilo čidlo ve skleníku a zatím to jde. Teploty sice klesají docela nízko, ale loni jsem zjistila, že rajčatům veliké výkyvy teplot nevadí a pokud teplota vystoupá během dne ke třicítce a v noci klesne k nule, tak jsou spokojená. Co nesnášejí je stabilně nízká teplota kolem 10°C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *