24. únor 2021

Do prd…!   Dvakrát jsem si ten příspěvek omylem vymazala, mám dnes ráno nějaké dřevěné ruce nebo zatmění v hlavě. Pokud se mi to stane do třetice, nic dnes psát nebudu 🙂

Tak jak jsem si včera předsevzala, tak jsem taky učinila. Přestěhovala jsem první partu rajčat do skleníku. Jde výhradně o ruské cherry odrůdy a ty by mohly nějaký ten nemilý pokles teploty ustát. Výjimkou je Brown Bear, který jediný není cherry, ale ustát by to mohl taky. Růžový a žlutý Kotja už začínají formovat první vijan a půjdou už co nevidět do květu. Dnes ráno je docela kosa, mám pocit, že dokonce pod nulou. Myslím, že dostanu vynadáno. No budu se tvářit, že nerozumím rusky.

Nemohla jsem nikde najít nějaké pořádné kozy. Vlastně jo, na těch kovových je deska a na ní citrusy, ty dřevěné se vypařily. Tak jsem do skleníku dovlekla žebřík. Na předposlední šprušle jsem položila desku, díky níž jsou rajčata ve výšce zhruba 1.2m od země a tudíž mnohem blíže sluníčku.

Kozy jsem sice nenašla, ale objevila jsem postrádaný Symbivit a dokonce semínka ukrajinského salátu, který jsem kvůli jeho dokonalému úkrytu nemohla loni pěstovat. Snad si semínka podržela nějakou slušnou klíčivost.

Radost mi dělají papriky a to hlavně ruská odrůda Aries, která svým růstem a neuvěřitelnou vitalitou vysoce převyšuje všechny české hybridy vyseté ve stejnou dobu.

Pokud vám moje dnešní psaní připadá lehce zmatené, tak se omlouvám, moje aktuální IQ se blíží ranní teplotě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *