23. únor 2021

Je ještě hodně brzy ráno a já slyším z venku štěbetání ptactva, je to letos vůbec poprvé, co jsem něco takového zaregistrovala. Se mnou už jaro šije nějakou dobu 🙂

Včera už se skleník vyhřál na slušnou teplotu a tak do něj dnes umístím první sazenice rajčat. Budou samozřejmě v květináčích a postavím je na stůl, aby nenachládly od ještě studené země. Pokud nebude v noci mrznout, tak už je nebudu nikam stěhovat. Musí si zvyknout na svoje budoucí pracoviště.

Dnes je z astrologického hlediska den vhodný pro výsev. Nebudu to přehánět. Mám nachystáno šest krásných vaječných skořápek se supresivním výsevním substrátem a vybrala jsem šest pro mě letos nových a exotických odrůd rajčat. Výsev všech ostatních nechávám na březen, ale fakt nevím, jak to budu stíhat.

Semínka mrkve držená v misce ve vlhku už krásně naklíčila a já je postupně pinzetou přenáším do zeminou vysypaného plata od vajíček, do kterého jsem provrtala díry. Slibuji si od toho ranou úrodu bez potřeby jednocení. Karton rovněž zamezí růstu plevele. Svoje dvě plata umístím na pečlivě připravený záhonek a vedle vyseji mrkev běžným způsobem. Budu pak porovnávat. Pokud mi vyroste všech šedesát mrkviček, pak budu mít po dva měsíce každý den jednu do své ranní odšťavované směsi.

Na obrázku je odrůda Gargamel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *