17. únor 2021

Dneškem začínají podle horoskopu tři vhodné dny pro výsev. Já toho kupodivu nevyužiji, svoje výsevy rajčat odkládám na 23. únor. Mám rostlinstvem doslova nacpané okenní parapety a ve skleníku nedokončené práce. Neměla bych přísadu kam umístit. Je docela možné, že semínka do substrátu nacpu až začátkem března.

Parta rajčátek, která budou jako první umístěná do skleníku a to do kyblíků s uříznutým dnem, je kompletní. Pro tento rok to budou výhradně cherry odrůdy a jsou z Ruska. Můžou si tedy v kolektivu poklábosit. Všechny sazenice vypadají skvěle a už by si zasloužily přesazení do finální nádoby. Jenže počasí tomu ani zdaleka nepřeje a navíc nemám dostatek komodit pro namíchání dokonalé půdní směsi.

Vysela jsem nestařec a od této rostlinky si slibuji velmi výraznou pomoc při boji s tak odporným hmyzem, jako jsou molice. Dalším nepřítelem by mohly být jehličnany v nádobách umístěné ve skleníku. Molicím mám letos v plánu utnout tipec. Budu rovněž výrazně rosit a to klidně i rajčata. Kamarád Pavel, který má ve skleníku stropní zavlažování, nikdy žádnou molici ani svilušku nepotkal. Všechny plodiny a to i rajčata mu dozrály bez jakýchkoli chorob.

Obrovská gratulace  a dík Markétě za zlato, Karolíně za vítězství nad světovou jedničkou a našemu deblu za postup do finále !!!

3 thoughts on “17. únor 2021”

  1. První se zeptám na ta rajčata. Jak to, že mu nechytnou plíseň, když je rosí? Je to tím, že do skleníku se ta potvora nedostane? Ani když je v létě pořád otevřený?
    No sportovní úspěchy…takovou radost jsem už dlouho neměla 🙂 jen mne mrzí, že Karolínu jsem zaspala.

  2. Důvody, proč nemá Pavel ve skleníku plíseň na rajčatech, když tam má vlhko jak v prádelně, musím ještě důkladně prozkoumat.

    Taky mi holky rozsvítily celý den, taky jsem se nedívala, usnula bych v práci.

  3. Já jsem také každé ráno mlžil záhon ve skleníku, sice tam rostla pouze čtyři rajčata, ale žádná plíseň nebo jiné choroby se nedostavily. Primární důvod byl minimalizace výskytu mšic a svilušek na lilcích a paprikách což se také povedlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *