15. únor 2021

 

Opět dnes krásně svítí sluníčko a je velmi mrazivo. Já jsem s tímto průběhem počasí spokojená, ale bojím se přiblížit ke svým kontejnerovaným fíkovníkům, které jsem jaksi opomněla schovat do zimoviště. Naštěstí jsou jen dva. Věřím, že si s tím šíleným mrazem poradí alespoň kořeny a rostlinky se na jaře zazelenají. V koutku duše v to alespoň doufám. Venku mám rovněž všechny borůvky, které jsou tedy kanadské a měly by něco vydržet, ale v domovině rostou v zemi u mně v květináčích. Zemina v nich je už nějakou dobu zmrzlá na kost.

Navzdory mrazům „letním“ svoje ředkvičky a saláty na parapetu jižního okna a ono se jim to zamlouvá. Jedna paní na facebooku mi pesimisticky sdělila, že v platě na vajíčka nemohou ředkvičky prosperovat, neboť mladé kořínky nemají dost síly na to, aby plato prokořenily. Vážená paní,  MOJE ředkvičky plato prokořenily! Heč!

Měla bych jít zatopit citrusům, včera jsem se na to vykašlala a ono jim asi byla zima. Jdu na to! Vlastně nemůžu, musím počkat až dohraje Muchová svůj zápas na Australian Open a Ledecká sjede SuperG.

5 thoughts on “15. únor 2021”

 1. Jani to byly nervy, co?!? No hezky nám to ti idi.ti z eurosportu okořenili…nasr..jsme byli všichni na ultimum. Ještě, že to Kája zvládla. Jsem šťastná jak blecha, konečně radost i u tenisu. Dál bohužel Ashley 🙁 budem muset doufat. A Ester…snad nebude věčně 4….

 2. Taky mně to vytočilo! Ta Karolína to dohrála na Eurosportu 2 a ten já bohužel nemám. Ale paráda, holka je to šikovná! Ester zase jezdila všude možně mimo trať, ale ona jede jak sebevrah, žádný respekt, žádná opatrnost. Klobouk dolů. Budeme držet palce u slalomu.

 3. Jani… já zapomněla na ta plata od vajec, chtěla jsem to také zkusit. Jsem holka zapomnětlivá – nebo zamilovaná? No, možná obojí 😀
  Zítra ráno skočím do sklepa a donesu si je, musím to vyzkoušet 😀
  Děkuji za tip 😉

 4. Zamilovanost je velikou polehčující okolností 🙂

  Do těch plat udělejte pro jistotu dírky, ať se kořínky tak nenadřou.

  Jinak vítejte !

  Tedy pardon, udělej a vítej 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *