14. únor 2021

 

Je mrazivé ale slunečné nedělní ráno a kostelní zvony svolávají věřící na mši. Já jsem moc ráda, že mně nikdo dnes nevolá do práce a já si můžu užít volnou neděli.

Moje rostlinky si jistě slunečný den náležitě vychutnají a já musím nutně přesadit zbylé papriky v truhlíku, jsou už vážně hodně natěsno.

Co se sortimentu rajčat týče, tak jsem letos pro mně zcela netypicky dala hodně prostoru odrůdám determinantním.  Většinu už jsem stihla vysít a rostlinky mám krásné. Cením si u nich snahy nikam se nevytahovat. Velmi sympaticky na mně působí rajčátka plánovaná do závěsných květináčů, ta se drží hodně při zemi. Moc se těším na dvě determinantní odrůdy firmy Partner a to jsou Džek Pot F1 a Alfons F1. Ve skleníku určitě vyrostou vysoko a já je asi vytvaruji na tři až čtyři výhony, ještě se rozhodnu. Zatím se sazenice tváří spíše indeterminantně. V kelímku mám po dvou rostlinách a asi je rozesadím, jednu vysadím do skleníku a druhou ven. Budu pak porovnávat. Tyto odrůdy jsou vyhlášené svojí odolností a vysokou produktivitou. Tvar jejich plodů je mi velmi sympatický a deklarovaná hmotnost je řadí mezi rajčata koktejlová. Na sušení je ale 40g málo.

P.S. Vzkaz pro Janu z Radějova. Pokud  jste si ještě semínka nesehnala, pak Vám jednu rostlinku odrůdy Jack Pot F1 protekčně odložím 🙂

4 thoughts on “14. únor 2021”

 1. Paní Janičko, od té doby, co jsem narazila na Vaše stránky, jsem každodenním věrným čtenářem a přímo hltám každý den a vše, co píšete. Dnes jsem dlouho zvažovala, mám-li napsat, nakonec jsem neodolala. Píšete, že zkusíte vytvarovat rajče na tři nebo čtyři výhony. Už s tím máte zkušennosti? Nebude to na úkor plodnosti? Nemáte čistě náhodou nějakou fotku takto vedené rostliny? Já si popravdě ani neumím představit, jak bych to rajče vyvázala. Moc děkuji za odpověď a jsem ráda, že jste.

 2. Dobrý den Věro,
  vítejte do našeho babince sem tam chlap, jak píše s oblibou Katka.

  Vaše otázka je na delší povídání a nejste sama, kdo se na pěstování na více výhonů ptá. Napíši o tom tedy samostatně.

 3. Nesehnala. Po marném snu jsem přehodnotila priority. Na „hraní si“ jsem potkala spoustu semen přímo v naší republice a na množství (kečup a tak) zůstanu u osvědčených odrůd. Navyšovat počet nebudu, nezvládla bych to.
  Ale děkuji, že jste si vzpomněla, je to milé i když nabídku nevyužiju. Děkuji.

 4. Přehodnocování priorit je u mne úplně normální stav, já bych totiž chtěla pěstovat úplně všechno a to jaksi není v mých silách a taky podmínky nemám na vše vhodné. Tak jsem se rozloučila s rostlinami tropickými.
  Přeji hodně zdraví a spoustu radosti z vypěstovaných rostlinek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *