11. únor 2021

No tak dnes nám skutečně přituhlo. Včera jsem si užila při večerní cestě z práce docela dost adrenalinu. Silný vítr se snažil navát na zledovatělou vozovku co nejvíce sněhu a já jsem vůbec netušila po čem vlastně jedu. Ten náš konec světa je lehce mimo dosah silničářů a tak jsem domů spíše dobruslila. Naštěstí úspěšně, dojela jsem skoro bez jediného použití brzdového pedálu.

Radost mi dělá moje rostlinstvo . Okurka Minisprint vypadá velmi spokojeně a nějaká úrodička zřejmě bude. V prvních čtyřech rozvětveních jsem ji osvobodila od bočních výhonů, ale plodíky jsem jí ponechala, těch mi bylo líto. Rostlinka se mi už nevejde pod zářivku, tak si musí poradit s tím neustálým šerem, naštěstí je už den o malinko delší.

Nádherné jsou papriky, jejichž semínka jsem vysela do banánu.  Netuším, zda je to odrůdou nebo tím banánem, po němž jsem při přesazování nenašla sebemenší stopu. Zřejmě hodně chutnal.

Radost mám z rajčátek, která držím hodně na suchu. Zalévám výhradně podmokem a to až ve chvíli mírného zavadnutí listů. Rostlinky jsem ještě ničím, na rozdíl od paprik, nepřikrmovala, spoléhám na výživnost namíchaného substrátu. Krásně vypadá novinka z Ruska Gold Placer, na kterou jsem hodně zvědavá. Jedna rostlinka půjde do skleníku a druhá ven. Několik dalších hodlám umístit u přátel. Nějaká semínka jsem taky rozeslala, tak uvidíme, zda budou pěstitelé s touto krasavicí spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *