Těžká volba

Blíží se únorový termín výsevu většiny mých rajčat. Loni jsem se při objednávání novinek držela při zemi a tak jsem si to letos vynahradila a to velmi bohatě. Vypadá to na kompletní výměnu sortimentu. Stálicemi zůstanou pouze rajčata na sušení. Některé odrůdy jsou ale tak nezapomenutelné, že by byla veliká škoda přijít o jejich krásu. Rajče Thick Cheeks -Baculaté tváře patří právě do této kategorie. Loni jsem ho nepěstovala a musím říci, že mi chybělo. Jde o mohutné nepřízni počasí a chorobám odolné rostliny s kouzelnými až obrovskými plody. které báječně chutnají a nikdy nepraskají. Letos mám tedy sáček s touto ruskou odrůdou položen na hromádce s nápisem schváleno.

6 thoughts on “Těžká volba”

 1. Ahoj,
  kam to budeš všechno dávat? Dyk se Ti to nevleze pomalu ani do počítače. 😉
  No a kdybys měla zájem o drcený kokos a měla to čím odvézt, tak mám hromadu.

  PS: A to mne ještě napadlo, že bysem Ti dovezl něco z Afriky.

 2. Ahoj,
  počítač má díkybohu o něco větší paměť než já.
  Nějaký drcený kokos bych si odvezla, v našem autoparku je taky dodávka.

  Z Afriky mi přivez tři oříšky, když už jsi mně nevzal sebou 🙂 Nejlépe kokosové, ať je tam toho hodně.

 3. Dobrý den, mohu se zeptat, v jaké nadm.výšce zahradnicite ? Už jsem vyzkoušela několik odrůd masitych rajčat, ale nikdy jsem nebyla spokojená. Buď málo plodů, nebo pozdě plodily a byly napadeny chorobou. Děkuji

 4. Dobrý den,
  hospodařím ve výšce 288 m. Zahrada je na úpatí Bílých Karpat, takže sice Jižní Morava, ale nijak zvlášť teploučko. Vybírám proto velmi odolné ruské odrůdy šlechtěné pro nepříznivé podmínky a s dozráváním plodů nemívám problém. Samozřejmě že se snažím vybírat rajčata raná nebo středněraná s krátkou dobou maturity. Na chráněném slunečném dvoře mi v pohodě dozrávají odrůdy italské nebo španělské.

 5. Dostala jsem odkaz na Vaše stránky,takže s vděčností pročítám…a ptám se – proč ruská rajčata??Jakou mají výhodu oproti ostatním odrůdám??Děkuju za odpověď.Miroslava Redková

 6. Dobrý den,
  buďte vítána na mých stránkách.
  Rusové mají v pěstování rajčat obrovskou tradici. Ti hospodařící v severních oblastech se snaží přizpůsobit pěstované odrůdy nepříznivým podmínkám. Rovněž ruské agrofirmy se musí snažit, aby jejich hybridy byly velmi odolné a vysoce produktivní. Já mám naštěstí v Rusku kontakty a tak mám šanci se k těmto rajčatům dostat. Hospodařím na úpatí Bílých Karpat a tak odolnost vůči nízkým teplotám vítám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.