5. leden 2021

Je nejvyšší čas nakráčet do práce. Ty volné dny, kdy je čas brouzdat po internetu a objednávat spoustu zajímavých věcí, které nezbytně nutně potřebuji, lezou do peněz. Je potřeba si na své koníčky vydělat. Včil to bude brnkačka, dostali jsme přidáno. Zaměstnavatel neměl na výběr, na minimální mzdu musíme dosáhnout.

Proč všechny přípravky, které objednám, jsou v reálu mnohem menší, než v nabídce? No nicméně moje rostlinstvo si letos užije luxusu, nebude potřeba zakopávat ke kořenům sardinky a lozit po stromech za účelem sběru chorošů. Vše je pečlivě namícháno v lahvičkách. Jen musím vykutat ve svých zásobách nějakou menší pipetu, aby se dávka dostala všem rostlinám.

Už nějakou dobu experimentuji s textilními květináči a je nejvyšší čas se někam posunout. Tak dorazily květináče AirPot  a já do jednoho vysadím soutěžní rostlinu Odat F1. Nedělám si ovšem žádné naděje, že by mi tato novinka pomohla porazit Františka. Ostatní kousky pak použiji pro odrůdy firmy Semo a třeba se pak opět dostanu do jejich kalendáře 🙂 🙂 Už mám geniální nápad, jak to provedu.

Dnes jsem zahájila svůj okurkový interiérový experiment a vysela jsem dvě semínka odrůdy Minisprint.

2 thoughts on “5. leden 2021”

  1. Odepsal bych už ráno, ale padal sníh a úklid trval celý den. Včera jsem přerýpal zahrádku před domem, kde je jílovitá zem a připravil předpokládané místo pro ODAT F1. Plastový kontejner 15l, zem, semínka připravena. Jediné co neumím ovlivnit, je nedostatek sluníčka. Beru to sportovně. Okurku MINISPRINT F1, multifruit jsem pěstoval. Je hodně plodná.

  2. Souhlasím, to sluníčko letos hodně chybí. Loni jsem pěstovala papriky bez přisvícení a byly hezčí než ty letošní, které mají k dispozici zářivku. Doufejme, že se to s příchodem jara výrazně zlepší, jinak nebudu mít co vhánět do svého vytápěcího potrubí.

    U nás tedy ani vločka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *