13. leden 2021

V Praze dnes svítilo sluníčko a bylo prý jarní počasí. U nás zataženo nad snahou slunka vyhrálo. Chvíli jsem dokonce mohla zářivky nad rostlinstvem vypnout. Ale skutečně jen chvíli.

Napadl u nás nějaký ten sníh a tak jsem přemohla svoji lenost, vyhledala lopatu a jala se tu vzácnou komoditu nosit na vyvýšené záhony a do paletových boxů. V těch mám naházeno spoustu listí a sněhová čepice by mohla pomoci jeho snadnějšímu zetlení, taky žížalám se bude to listí lépe žvýkat.

Další vhodné datum pro výsev je podle horoskopu 17. leden a tak zodpovědně vyfouknu každé vajíčko potřebné v kuchyni a tentokrát do skořápek vyseji papriky. Bude to odrůda Palermo, která se mi už po dva roky osvědčila. Je mimořádně úrodná i v nádobách a skvěle se hodí pro konzervaci. Všechny skleničky s toto dobrotou už jsou prázdné. Ač se o svoje rostlinky paprik starám dobře, tak ten veliký deficit sluníčka je na nich vidět. Rostliny loňské byly ve stejné datum mnohem vitálnější a to jsem jim nesvítila. Našla jsem nějaké rašelinové květináčky, tak je taky využiji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.