12. leden 2021

Ze dvou vysetých semínek okurky Minisprint vykouklo na světlo pouze jedno a to přímo bleskově. I když má rostlinka jen děložní lístky, tak kořínky už dosáhly na dno kelímku. Budu tedy zalévat výhradně podmokem a za tím účelem mám na dně nádobky vysokou vrstvu drenáže. Vlhkost kolem krčku okurky nemají rády.

Raketově vyklíčila rajčátka vysetá do vaječných skořápek a některá už dokonce třetí den od výsevu. Na to nejsem zvyklá, semena rajčat v mých podmínkách téměř vždy klíčí šestý den. Že by skořápky začínaly čarovat 🙂 Nebo je to tím horoskopem? Nejvíce byly zvědavé na denní světlo odrůdy Gold Placer a oba bratři Kotjové. Plato s výsevem jsem okamžitě umístila pod zářivku, kde je rovněž nižší teplota vhodná pro růst přísady.

Na novou sezónu se připravuji velmi pečlivě. Vše potřebné pro výživu rostlin už mám doma a nyní tedy dumám nad ochranou rostlinek před nepříznivým počasím. Objednala jsem tedy velmi sympatický fóliový tunel. Několik takových tunelů už sice mám, ale jsou velmi nízké, tento má krásných 1,65cm a dokáže tedy ochránit už mnohem větší rostlinky. Dokonce uvažuji o tom, že bych uvnitř vykopala chodníček, abych se tam při své basketbalové výšce nemusela hrbit.

Dnes to vypadá na krásný mrazivý den a já mám zasloužený volný den a hodlám si ho užít. Moje nadšení nijak nesdílejí neuklizené fíkovníky.

Příroda někdy dokáže krásně kouzlit a některé fotky jsou hodně povedené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *