29. prosinec 2020

Tak jsem dnes srovnávala rostlinky rajčat, které mám v plánu klonovat. Jde o rajčata, jejichž semena jsou drahá a já s nimi musím zacházet jako s velikou vzácností. Ač rostlinám neustále svítím silnou zářivkou, tak je docela zřetelně vidět rozdíl mezi dvěma kelímky. Jeden byl umístěn ve středu zářivky a druhý na jejím okraji. Okrajové rostliny jsou mnohem světlejší a vytáhlejší. Vysela jsem semínka schválně do průhledných kelímků, abych mohla sledovat vývoj kořenů. Nějak jsem při tom sledování opomněla rostliny přesadit, kelímek už je prokořeněný. Vybrala jsem hodně vysoký květináč a pokusím se rajčata zapustit co nejhlouběji. Z tohoto důvodu jsem jim včera odstranila děložní lístky. Rostliny ponechám ve stávající skupince, nebudu je od sebe oddělovat. Obrovská a vysoká rajčata, která vzešla ze zkoušky klíčivosti už mně přestala zajímat a já jsem je odsunula na okno do studené místnosti. Byla to nekonečná blbost si je ponechat. Tři jsem už dokonce vyhodila, potřebovala jsem volný truhlík.

6 thoughts on “29. prosinec 2020”

  1. Ahoj,
    děkuji za fundovanou radu, ale širokých kelímků se mi vejde pod zářivku méně. Dnes to vypadá, že by rostlinky mohly pochytat i nějaké ty paprsky sluneční. Přesadila jsem je do toho nejvyššího květináče z mých nekonečných zásob a každou rostlinku jsem natlačila do jiného rohu. Vypadá to dokonale.

    Hezký slunečný den!

  2. Ano Evi, kvetou skoro všechny, ale tak nějak divně. Jeden květ byl složený, tak jsem ho uštípla. Počkám pokud utvoří první vijan a ufiknu vrchol. Ale s největší pravděpodobností mi dojde trpělivost a hodím je na kompost.

  3. Mne kvitne zatiaľ Maglia Rosa, je v pohode, ale to som vysievala viac než o týždeň neskôr. Púčiky majú aj ďalšie 3 nižšie odrody, Sophie´s Choice,Blaue Zimmertomate( tá je nizučká) a Purple Heart . Ostatné majú menej svetla , tak som ich dala tiež do chladu. Ty si aké odrody skúšala na klíčivosť?

  4. Dagestanskij, Red Pear Abruzzese, Milka’s Red Bulgarian, Goose Egg a Moya Noire. To jsou všechno hodně vysoká tyčková rajčata nevhodná pro interiérové pěstování. První květy jsou díky nedobrým podmínkám všechny složené a já jsem je dala pryč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *