8. listopad 2020

Včera byl naprosto úžasný, slunečný a teplý listopadový den. Vystartovala jsem do zahrady hned za svítání a hodně jsem si mákla. Do práce na odpolední směnu jsem odjížděla totálně zmordovaná a s jedním velikým přáním. Lidi jděte někam ven do přírody, užijte si tu podzimní pestrou krásu a nepruďte v supermarketech! Marné, vše marné. Ještě v osm večer, v době, kdy už jsem měla být dávno v šatně, stála u mé pokladny fronta lidí. Nadávala jsem v duchu a možná dokonce i polohlasně hodně výživně.

Do kyblíku s uříznutým dnem jsem zasadila moje rajčatová miminka, Vysela jsem jako zkoušku klíčivosti pět různých odrůd tak, aby měly pestrý původ. Vylosovány byly ruský Dagestanskij a Goose Egg, bulharská Milka, italský Red Pear a francouzský Moya Noire. Rostliny budou celý svůj život vegetovat v těchto nádobách, nebudu je přesazovat a dokonce ani stěhovat do tepla při případných mrazech. Budou si muset poradit samy a já jim samozřejmě přitopím. Jsem na výsledek tohoto experimentu velmi zvědavá. Navzdory faktu, že slunce je už hodně nízko a skleník je tak po většinu dne ve stínu, vystoupala v něm teplota na krásných 27°C. Rajčátka musela nabýt dojmu, že se dostala do ráje a já jim přeji, aby jim tento pocit vydržel co nejdéle. Podzimních teplých dní si užívají i moji citrusoví dorostenci. Do skleníku jsem umístila spoustu černých kyblíků a naplnila je vodou jako akumulačním médiem. Stížnosti svých bolavých zad a rukou jsem neposlouchala.

Pokračovala jsem rovněž v rekultivaci svých paletových boxů, kterých mám momentálně sedm a ten osmý čeká na vhodné umístění. Opět jsem do nich naházela spoustu listí, jehož je naše smutná vrba nekonečným zdrojem. Potřebný dusík jsem tentokrát přidala ve formě holubinců. Pod vrbou jsem objevila totálně zetlelou a už černou hromadu trávy, kterou jsem tam nějakým nedopatřením odběhla. Tento poklad jsem navršila na ty holubince. Vše vypadá tak nádherně výživně, že bych si někdy přála být mnou pěstovaným rajčetem.

Dnešní den vypadá opět parádně a já děkuji Covidu za volnou neděli. Ráno venku +4,8 °C a ve skleníku bez přitápění  +9.5 °C, rostlinstvo usměvavé, jeden zralý obří trnavský fík a jeden utržený citron do čaje. Paráda!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *