30. listopad 2020

Končí listopad a dneškem zahajuji volný týden, který má sloužit k zotavení mého potlučeného těla po pádu ze schodů. Prý nemám pít tolik vína.

Naplánovala jsem si spoustu činností. Především je nezbytně nutné uklidit v zimovišti citrusů a přesunout tam veškeré rostlinstvo ze skleníku, který je nutné vydezinfikovat. Stačí si vzpomenout na řádění molic a popadá mně vztek, tohle už se nesmí nikdy opakovat. Objevila jsem u nás v krámě ještě lepší prostředek s vysokým obsahem chlornanu sodného, než je zelený domestos. Název jsem sice okamžitě zapomněla, ale v regálu ho poznám. Je taky výrazně levnější. V zimovišti mám krbová kamna, takže si k práci zatopím. V místnosti je obrovská spoušť, byla zde vybouraná díra a zazděny nové dveře, veškerý binec mám uvnitř.

Za odměnu se chystám na výsev dvou TOP odrůd rajčat a to jsou Vaše Blahorodí a Marselon. Pokusím se z rostlinek dostat co nejvíce řízků. Marselon je dokonalá odrůda na sušení, u které si cením neskutečně vysoké produkce a taková rajčata já kvůli nedostatku místa nutně potřebuji. Povedu ho na dva výhony a dokonalou výživou vybičuji k mimořádné úrodě. O rostlinky velice atraktivní cherry odrůdy Vaše Blahorodí je na jaře vždy obrovský zájem a ač semínka ještě ani nevyklíčila, už jsou všechny rostliny zamluvené.

No a protože jsem pro výsev zvolila větší misku, tak jsem přidala ještě dva luxusní hybridy firmy Partner a to osvědčeného Kotju a novinku La Mur.

4 thoughts on “30. listopad 2020”

 1. Jani, dúfam, že po 1 rastlinke Vaše BlahorodíF1 a MarselonF1 zvýši aj na mňa . A skús si zapísať názov toho prípravku na boj s molicami. Tento rok sa musím aj ja lepšie pripraviť. Začala som si písať zoznam odrôd k budúcemu roku, zatiaľ vyzerá takto:
  Odrody pre rok 2021
  Cherry:

  DATTERO MOSCATO F1,
  GARDENBERRY F1,
  GRAPEKUMATO,
  GREEN GRAPE,
  DIVOKÉ HAVAJSKÉ
  KORALIK
  SAKURA F1
  SANSIBAT F1,
  SANTA ORANGE F1,
  SUNGRAPE F1,
  TUTTI FRUTTI F1

  Koktejlové

  GREEN TIGER,
  LORETO F1,
  MOUNTAIN MAGIC F1,
  SWEETELLE,
  HELSING JUNCTION BLUE
  ,
  Klasika- krájače
  FIOLETOVYI KRUGLYI, KUMATO
  START S F1,
  STUPICKÉ SKORÉ POĽNÉ

  Bifteky a srdcia

  ABRIKOS,
  ALICES DREAM, ANANAS NOIRE , APRICOT COUR DI ZEBRE,
  BLACK BEAUTY, BLACK PRINCE, BUFFALLO STEAK F1 , COPPER RIVER , CORAZON F1 , CRUSHED HEART , EVERETT´S RUSTY OXHEART , EVOLUTION F1,
  HEART OF SURPRIZ, HEART OF TIBET, CHEROKEE PURPLE
  HEART ,
  JERGUS F1,
  LUCID GEM, MAIDEN´S FIRE,
  NORTHERN LIGHT
  PLAN 9 FROM OUTER SPACE ,
  MISSOURI ROSE, MORTGAGE LIFTER BICOLOR STRAIN,
  MRS SCHLAUBAUGH FAMOUS STRAWBERRY,
  NOIRE DE CRIMEÉ , ORANGE RUSSIAN 117,
  OR PERA D´ABRUZZO, PICADOR F1,
  PINK WONDER F1, REBEL STERFIGHTER PRIME,
  REBEL STERFIGHTER VT16,
  SPUTNIK,
  SUGAR NASTASIA , TETON DE VENUS ,WHITE OXHEART , ZOLOTOE SERDTSE

  Paprikové

  AGROF1,
  AURIA,
  BIG RED STUFFER,
  BURGESS STUFFING,
  CORNABEL F1,
  DES ANDES,
  ŠKVRNITÝ RIMAN ,
  YELLOW STUFFER.

  Dwarf:

  ADELAIDE FESTIVAL,
  BIG GREEN DWARF,
  PURPLE HEART,
  PINK PASSION
  , Determinantné skoré na rýchlenie :

  BLAUE ZIMMERTOMATE,
  FOREST FIRE,
  KOMJATNYI SIUPRIZ,
  MAGLIA ROSA,
  MONGOLSKYI KARLIK,
  SILVERY FIRE TREE,
  SOPHIE´S CHOICE,
  URALSKYI RANYI
  Ale určite tým 2 sadeničkám od teba nájdem ešte miesto.

 2. No teda, ty jsi se rozjela. Je skvělé, že já asi taky budu pěstovat spoustu odrůd a kupodivu se skoro neshodnem. Já v tom seznamu vidím snad jen dvě shodné odrůdy. Vrhla jsem se speciálně na cherry odrůdy, jdu na ruku zájmu svých odběratelů.

 3. Dobrý den vážené rajčatové dámy. Já jen nemůžu pochopit , jakým způsobem si značíte jednotlivé sazeničky. Mi se většinou podaří sem tam něco zamíchat a mít těch odrůd 70 nebo 100 a víc. Na ty malé rostlinky se moc cedulky přidělat nedají , můžete mi poradit ?

 4. Zdravím Petře, jsem ráda, že se náš kolektiv rozrostl o dalšího muže. Já si sazenice neznačím způsobem, že bych k rostlinám zapichovala nějakou cedulku, vždy se mi samovolně zamíchaly. Kdysi jsem si popisovala květináče, ale pak bylo na jednom hrnku několik názvů a totální chaos. Takže nyní mám sešit a v něm nákres, kde která rostlinka roste a to už od výsevní misky. Občasnému omylu se nevyhnu, ale rostliny pak zaručeně poznám podle plodů. V raném stadiu a hlavně při prodeji sazenic, však někdy prodám i to, co nechci.
  Mám pocit, že Eva si sazenice nějak značí a ona se jistě vyjádří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *