21. listopad 2020

Tak dnes ráno docela nízká teplota kolem -5°C. Bohužel jsem byla až do večera v práci a nestihla udělat základní protimrazová opatření. Hlavně že mám ve skleníku cihlové ohřívače, které jsem testovala a jsou docela účinné. V noci se mi do skleníku už fakt nechtělo, dorazila jsem totálně zmrzlá z práce, kde nám už 14 dní netopí. Já bych přála nějakému papalášovi z Holandska, ať si jde za tu kasu sedm a více hodin mrznout. Moje revmatické klouby už docela hlasitě protestují.

Samozřejmě, že jsem zapomněla uklidit některé citrusy na dvoře a to zrovna ty kousky, které mi totálně namrzly na jaře. Jsem kráva! I u jižní zdi je voda v kyblíku namrzlá a to do hloubky. Mrzlo lehce taky ve skleníku, ale tam to ničemu neuškodí. Intenzivně svítí sluníčko a prostor se během dne hodně vyhřeje. Mám bohužel opět odpolední. Citrusy uklidím do zimoviště, kde snad dnes už budou instalovány dveře. Ve skleníku si rostlinstvo poradí, citrusy jsou všechny roubované a tak to dají v pohodě.

1 thought on “21. listopad 2020”

  1. -3st byly už v 8h večer kdy jsem přišla s Workou z prochajdy neskutečně zmrzlá. Půl cesty jsem dumala nad minulýma zimama, jak jsem to přežila, když mi teď připadalo, že jdu bez kalhot a několikrát jsem vážně šahala, jestli je fakt mám. Až pak mi cvaknulo, že tyhle džegíny 😉 jsou spíš na léto a na zimu mám někde ty vyteplené, které jsem ještě nevytáhnula…blbka. No a ráno…u nás -7st Jani 🙁 Jo…když byly ty -3 volala mamka, škodolibě: už u vás mrzne? ,,Jo, proč se ptáš?“ Já mám nulu, tak mi bylo jasné, že u vás už bude mínus…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *