17. listopad 2020

Fakt by mně zajímalo, který idiot navrhnul omezený počet zákazníků v obchodech. Jsem fakt zvědavá, jak bude naše ochranka vyměřovat 15m2 na jednoho člověka. Lidé se budou shromažďovat před obchodem a budou naštvaní a nepříjemní. Ať si jde ten chytrolín sednout za kasu a ty vytočené lidi obslouží. Rovněž mi ovšem mozek nebere skutečnost, proč lidé tak panicky a hodně nakupují, kde na to stále berou peníze? Tak obrovské nákupy mi přes pokladnu nikdy nechodily, snad jen pře Vánoci. Já jsem naopak ještě ubrala a to jsem poměrně asketa. No uvidíme, dnes mám odpolední směnu.

Včera bylo typické listopadové počasí, zataženo a neustále drobně mrholilo. Přesto jsem na zahradě udělala spoustu práce a především se mi hodně dobře dýchalo. Moje plicní sklepení vrnělo blahem. Konečně mám na dvoře všechny záhony v dokonalém stavu. Prostor po jahodách obrdžel zeolit, holubince, nějaký zbytek dřevěného uhlí a bohatou vrstvu mulče z listí. Během zimy bude přidáván popel z krbu a nějaká ta dobrota z kuchyně, především zbytky z odšťavňovače.

Počítala jsem, že když budu dobře hospodařit s místem, tak se mi na dvůr,  kde se nikdy nevyskytuje plíseň bramborová či jiné nepříjemnosti, vejde 35 rostlin rajčat a z toho bude 15 pod střechou. O místo budou muset odrůdy zabojovat a já už nyní vím, že nádherné novinky ruské firmy AELITA mají místo jisté.

5 thoughts on “17. listopad 2020”

  1. Opět krásné kousky 😍 Já na příští sezónu plánuji redukci stávajících odrůd a pouze dvě novinky. Konkrétně Tomberry Red a Tomberry Yellow. Jsou to miniaturní rajčátka vynikající chuti.

  2. Tak to já plánuji redukci každý rok a ještě nikdy se mi to nepovedlo. Já těm nádherným novinkám prostě neodolám. Přitom všechny dopadnou stejně, skončí na talíři.

  3. No a já budu pro příští rok redukovat fšecko, doplatí na to i rajčata. Doma jen tři záhonky cherry (asi 15 ks) a na zahradě pouze Novinka Pridnestrovja, vysetá přímo do země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *