Chuť rajčat II

O chuti rajčat už jsem kdysi psala a proto je v názvu ta dvojka.

Dnes je obrovská vichřice a spousta ještě zelených plodů je na zemi. Většina z nich má šanci dozrát, ale chuťově už to nebude to pravé rajčatové. Rozesílám v této době spoustu semen odrůd, které mě velmi chutnají, ale může se stát, že se objeví i nějaká ta stížnost. Chuť rajčat závisí na mnoha okolnostech a pokud si rajče nese v genech informaci o skvělé chuti, je potřeba mu vytvořit ideální podmínky, aby nám tuto vlastnost mohlo předvést.

Rozhodující je stanoviště a je tedy potřeba volit pokud možno co nejvíce osluněný záhon. Není dobré rostliny mnoho zalévat, ředí se tím látky za chuť zodpovědné. Rozhodně je dobré nějakou dobu před plánovanou sklizní zálivku výrazně omezit. Velmi doporučuji nechat plody na rostlinách až do dokonalého dozrání, podtržené plody nemají dostatek cukrů. Čím je rajče na rostlině déle, tím má více času na doladění chutě.

Velmi důležitým prvkem při tvorbě za chuť zodpovědných látek je draslík a ten je v dostatečném množství obsažen v popelu. Doporučuji udělat z dřevěného popela výluh a rajčata zalévat. Skvěle rovněž vyladí chuť zálivka s alkoholovým výluhem ze žlutých cibulových slupek.

Přeji všem pěstitelům, kterým se podaří z mých semínek něco vypěstovat, aby jim rajčátka chutnala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *