28. říjen 2020

Je svátek, já kupodivu nemusím za pokladnu a tak mně napadají různé myšlenky a jeden takový praštěný až geniální nápad jsem začala realizovat. Blíží se reálná možnost ranních mrazíků a já mám v zimovišti citrusů hromadu cihel a šílený nepořádek. Prý tam budou nové dveře do zahrady. Kampak já schovám citrusy až udeří zima? Tak jsem vymyslela do skleníku topení 🙂

Mám ve skleníku sedm kyblíků zapuštěných do země, ve kterých rostla rajčata. Kyblíky vyndám a zbyde po nich docela hezký kulatý otvor a ten já jsem se rozhodla využít. Do jámy jsem umístila tři olejové svíčky a nad ně položila cihly, kterých mám fakt dostatek. Mám tedy cihlová kamínka. Hodlám tak využít všech sedm jamek a pyramidy z cihel udělám vyšší. Svíčky jsou včil všude v akci, tak udělám zásoby na zimu. Na jednom ruském videu jsem se inspirovala, jak si doma vyrobit dlouhohořící svíčky s použitím normálního stolního oleje. Chodím se na svoje dílko pyšně dívat a cihly už jsou krásně teplé a to tam mám svíčky jen dvě.  Až spustím všech sedm cihlových ohřívačů, tak bude ve skleníku krásně teplo a mráz už mým rostlinkám neublíží.

Při mém snažení mně zvědavě pozorovalo moje rostlinstvo, které už je na mé šílené nápady zvyklé. Nemůžu se vynadívat na mandarinku Myiagawa nacpanou dozrávajícími plody a na fíkovník Mitas, kterému postupně dozrávají obrovské hruškovité fíky, které jsou dokonalou lahůdkou.

3 thoughts on “28. říjen 2020”

  1. Obdivuji Vaše úsilí a nadšení, ale já bych šel cestou elektrickou, zvláště když máte tarif pro tepelné čerpadlo. (Já bohužel stále čekám na schválení umístění stavby od stavebního úřadu.) Stačí obyčejný elektrický teplovzdušný ventilátor s termostatem za cca 300kč a je vystaráno.

  2. Jenže! O mého manžela se při zmínce o elektrickém vytápění pokouší infarkt. Jinak je to tepelné čerpadlo úplně boží, konečně je v našem věčně studeném baráku teplo všude, ne jen v obýváku.

  3. Hm, hm, tarif pro tepelné čerpadlo je stejný tarif jako pro přímotopy. Když jsme ho pořizovali, to bylo keců, jak budeme topit o polovinu levněj než všichni ostatní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *