26. říjen 2020

Při koukání se na tenisový turnaj v Ostravě, jsem se přehrabovala v krabici se semeny, abych byla v obraze, jaké poklady v ní vůbec mám. Nadšení ve mně vyvolal nález originálních sáčků ruských paprik Partner, Aries a Vesta a to jsem byla přesvědčená, že už je nemám. Paráda! Nevím nevím, zda v této situaci letos nějaká semínka od ruských firem získám.

Ve skleníku papriky ještě vesele plodí a ani ty venkovní nevypadají kupodivu marně. Potřebovala bych zeminu, ve které rostou na jahody, ale je mi líto je v tomto stavu ještě docela optimistickém zlikvidovat. Dobře by se jim dozrávalo ve skleníku, ale tam je obsazeno. Je jasné, že nutně potřebuji mnohem větší skleník a to na místě, kde je v tuto podzimní dobu nejvíce sluníčka. Stávající skleník je už většinu dne ve stínu stromů a baráku. Prostor už jsem si vyhlédla, skleník taky a na jaře jdu do toho. Jen musím zorganizovat brigádu na stavbu podezdívky. Moc by se mi líbila kamenná, ale s tím si pravděpodobně nikdo nebude hrát.

Papriky určené pro ranou sklizeň a pěstování ve skleníku budu vysévat koncem listopadu. Letos jsem byla velmi spokojená, jen si musím dát bacha a nepodcenit molice. Je nechutné, jakou dokáže takový křehký motýlek nadělat paseku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *