24. říjen 2020

Je čas muďoulu. Můj nádherný stromek se letos opět překonává a plodů je hodně. Letos měl dostatek vláhy a tedy nebyl závislý na moji velmi liknavé zálivce. Některé banány jsou docela veliké a váží přes 400g, chuťově je to pro mně prostě pecka. Zkonzumuji každým rokem hromadu plodů a nikdy jsem nezaznamenala žádný zažívací problém, spíše naopak. Příjemně jemná konzistence dužiny dělá mému žaludku dobře a ani můj věčně naštvaný žlučník neprotestuje. Konzumace těchto plodů nevadí ani slinivce, která nesnáší v potravě jakákoli zrníčka.

Plodů je každý den na zemi docela dost a já už zase budu muset uvažovat o nějakém zpracování. Loni se setkala s velikým úspěchem zmrzlina a hlavně nanuky, Musím urovnat potraviny v mrazničce, je tak nacpaná, že se špatně zavírá.

Zvu všechny zájemce na ochutnávku. Kdo budete mít cestu kolem, stavte se. Slibuji, že budu mít roušku a vzdálenost mezi námi bude požadované dva metry 🙂

3 thoughts on “24. říjen 2020”

  1. Sice na zahradnickém někdo vyhazoval americké studie škodlivosti asiminy, jenže já už jsem k větám: vědci zjistili…..totálně skeptická, takže si radši vzpomenu, že se tam řešilo také to, že dělají z asiminy kompot. Nezkoušela jsi to zavařit? Jak to pak vypadá, chutná? Na uchování by to bylo dobré ne?

  2. Aha…konzistence. Teď mi právě došlo, že ten kompot tam popisovali jako víc škodlivý než čerstvé plody a v tom možná bude ,,zakopaný pes“ – musí se to kompotovat nedozráté, aby to nebyla patla. Beru zpět, blbost. Jedině snad jako nějakou pastu, džem? Nehledala jsi možnosti zpracování na amerických webech? Strejda z USA z toho pekl buchtu, ale on psal špatně česky a popisoval to jako ,,z tých severních banánů“ a nás ani nenapadlo, že nemyslí banány 🙂 A už před pár lety umřel, takže jak ještě zpracovával se už nedozvíme 🙁

  3. Já jsem loni dělala nějaký džem, ale abych řekla pravdu, ještě jsem ho neochutnala. Veliký úspěch ovšem měla zmrzlina a nanuky, takže to udělám jako loni. Vnuk všechny zbaštil a byl nadšený. Letos prubnu kombinaci s jahodama, mám nějaké zamražené, taky už jsem koupila granátové jablko a vyzkouším přidat limetu. Asi koupím i slaný karamel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *