22. říjen 2020

Loni jsem v listopadu přemlouvala rajčata, aby už neblbla a ukončila sezónu. Letos jsem mile překvapená, když si v tuhle dobu můžu utrhnout alespoň jedno rajče. V tomto docela slunečném počasí by rajčata spokojeně dozrávala. Ukazuje  se obrovská výhoda alespoň částečného zakrytí a tím pádem ochrany před deštěm. Vody bylo tolik, že u nás dvakrát byla řeka na třetím stupni a chyběly centimetry před vylitím do zahrady. Místo na konstrukci už jsem na zahradě našla a teď jen dumám nad tím, jaký materiál zvolit.

Snažím se trávit pokud možno co nejvíce času na čerstvém vzduchu a tak jsem včera po většinu dne přesazovala odnože jahod do truhlíků a kyblíků. Loni jsem měla šest truhlíků po třech rostlinách a sklidila jsem spoustu krásných plodů. Včera už jsem tento počet překročila a dnes budu pokračovat. Kyblíků je dostatek, sazenic rovněž a zeminu si míchám. Koupila jsem hodně drahý substrát na jahody s přídavkem lávy a kombinuji ho se zeminou, ve které rostly v nádobách papriky. Je plná užitečných komodit jako je třeba zeolit a dřevěné uhlí. Přidám něco málo rašeliny na snížení pH a jako drenáž používám docela vysokou vrstvu jehličí, které rovněž mírně okyselí směs. Truhlíky s jahodami šoupnu do skleníku, až se tam uvolní místo. Tyto jahodníky po odplození vyhazuji na kompost, nenechávám je na příští sezónu, v létě bych je neuzalévala.

Díky svému smyslu pro nepořádek na zahradě, mám tu čest poskytnout bezpečné ubytování třeba paní ježkové. Bude potřeba přikoupit kočičích granulí, už začaly z misek podezřele rychle mizet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *