14. říjen 2020

Těsně před mým odjezdem do Prahy byly pod stromkem první spadlé zralé plody Asiminy. Ty nejhezčí jsem vzala sebou, ale vůbec jsem se tím nezavděčila. Nikdo je nechce jíst, takže si je s velikou radostí konzumuji sama. Toto je důkaz, že pro mně tak skvělé plody nemusí chutnat všem. Dcera si raději dá jablko.

Zprávy z domova hlásí třídenní nepřetržitý déšť, velmi nízké teploty a sníh na Javořině. Takové nedobré podmínky rozhodně neprospějí dozrání plodů na venkovním fíkovníku a ani paw paw asi nebude blahem bez sebe. Tak ve chvílích, kdy mi na rameni nespí miminko, brouzdám po internetu a lovím zajímavé odrůdy rajčat, už mám popsanou celou stránku.

3 thoughts on “14. říjen 2020”

  1. Čauky Jani, užívej si, jen info, ale asi už od někoho máš. Pořád prší, celkem dost, Velička pomalu ale jistě stoupá, o půlnoci jsme se přehoupli na druhý povodňový stupeň, pak to o pár cm kleslo, no od 11h už jsme spátky na na II. a jde to pomalu pořád nahoru, od těch 11h o 20cm, momentálně jsme 121. Zatím ještě dobrý, III. je 140cm. A za chvíli by se to měla protrhnout a přestat pršet, alespoň na nějakou dobu.

  2. Ahoj, víš, co je zvláštní? Sotva se někam z Velké pohnu, tak se něco stane. V březnu jsem na chvilku byla v Tatrách a zmrzlo mi skoro vše ve skleníku. Minule jsme v Praze koukali na zprávy s obavami, že se nám Velička vyleje do zahrady a opět hrozí povodně, když jsem zrovna v Praze. Měla bych asi sedět na zadku.

    1. Taky mne to napadlo :-))) I jsem si říkala, že radši ti to nenapíšu, ať nevyšiluješ. Trošku to klesá, snad už to bude v klidu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *