28. září 2020

Je sváteční den, my konečně nemusíme do práce, ale jsme doma zadarmo. Běžný zaměstnanec dostane státní svátek zaplacený, my si ho musíme naddělat. Spravedlnost???

Počasí je takové nijaké, chvilku prší a pak zase zasvítí sluníčko. Rozhodla jsem se udělat pořádek ve skleníku. Bohužel ho nemůžu vyklidit celý, nějaké rostlinstvo tam ještě docela úspěšně vegetuje. Krásné jsou stále papriky a to obzvláště odrůda Aries, ,která chytila druhý dech. Malé ale nadějné plody má okurka Lemon a zdatně jí sekunduje okurkomeloun. Bohužel jsou jejich listy masivně napadeny molicemi. Přestala jsem každý den rostliny postřikovat vodou a je to bohužel poznat, u okurek jsem si na tom letos dala záležet. Molicím se kupodivu nelíbí žluté melouny a tak jejich porost je zdravý a snad ještě něco dozraje.

Zadní severní dveře jsem už zaizolovala bublinkovou folií a instalovala a dokonce i umyla zrcadlo. Postupně stěhuji do skleníku hodně mokré citrusy, ale zatím jen menší kusy, ty veliké tam zatím nemají prostor a fíkovníky už se mi tam bohužel letos nevejdou. Citrusy jsou obsypané plody, které už letos patrně nedozrají. Možná nějaké rostliny přenesu na okno do obýváku, ale jen k dozrání plodů, u mandarinek to udělám určitě. Zrající mandarinky vypadají za oknem atraktivně a budí pozornost kolemjdoucích. Skvělá reklama!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *