27. září 2020

Ráno kosa jak na Sibiři a já jsem se vydala na obhlídku zahrady bosky. Brrr, ale dala jsem to. Mám nožky po luxusní pražské pedikůře ( platila dcera a já jsem se pro klid duše neptala) a cítila jsem každý lístek. Prý jsem už měla na nohách podkovy. Pražské pedikérky patrně neznají nohy vesnických holek, které chodí většinu roku bez bot nebo jen v žabkách, no alespoň si mají o čem vykládat.

Ráno jsem si dala na snídani obrovský fík a to tedy byla nirvána! Budu si tuhle rostlinku Mitas velmi hýčkat a znovu děkuji kolegovi Sasmanovi, který mi ji spolu s dalšími kdysi věnoval.

Většina porostu rajčat už je v dezolátním stavu a na odpis, ale jsou světlé výjimky a to je kupříkladu letošní milé překvapení odrůda Big Boy s obrovskými plody. Můj kamarád z Francie patrně nechal včelkám poměrně volnou ruku při opylování rajčat a tak mi letos vyrostlo spoustu neznámých odrůd. Nevadí mi to, některé zajímavé kousky se pokusím stabilizovat. Totálně zelené ale moc krásné jsou plody Red Butter Heart a já věřím, že počasí dovolí, aby alespoň některé dozrály.

Obloha je krásně modrá, svítí sluníčko a tak jsem opět rostlinstvo poschovávané v různých úkrytech vytahala na dvůr. Mám odpolední, tak se pokusím si dopoledne co nejvíce užít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *