26. září 2020

Dlouho jsem nic nenapsala, ale měla jsem pro to důvody. V úterý jsme odjeli do Prahy, musela jsem se postarat o vnuka, aby dcera mohla v klidu přivést na svět moji první vnučku. Narodila se krásná a zdravá holčička a já jsem nadšená. Podobně jako u Matyáše se u ní pokusím probudit lásku k přírodě a ke sportu

Po celou dobu našeho pobytu nám přálo nádherné letní počasí, které mi umožnilo se slunit na terase a taky lehce brouzdat Prahou. Požádala jsem Matyáše, aby mně zavedl na Karlův most, kde jsem byla naposledy s nějakým školním výletem. Dcera bydlí jen kousek od této památky, takže jsme se krásně prošli kolem Vltavy a u Mánesa jsme oslavili narození ségry velikou porcí zmrzliny. Chlapi dva dny nevylezli z baru. V březnu jsem zažila liduprázdné Tatry a tentokrát poloprázdnou Prahu. Vnuk mně sice varoval, že se na most asi nenatlačíme kvůli návalu turistů, ale nebyl tam skoro nikdo. Paráda!

V pátek se počasí  pokazilo. výrazně se ochladilo a začalo nepřetržitě pršet. Dnes jsme jeli celou cestu z Prahy za intenzívního deště, ale alespoň jsme jeli, při cestě do Prahy jsme spíše stáli. Příště jedu vlakem!

Všechny rostliny na dvoře jsou totálně mokré, splihlé a je jim zima. Musím nacpat citrusy a fíkovníky co nejdříve do skleníku. Dnes to ovšem nebude, mám odpolední směnu, ale nevím jestli u té pokladny dnes neusnu. Včera se dlouho popíjelo a dnes dlouhá a únavná cesta. Dostatek vláhy způsobil, že zrající fíky se intenzívně nacucaly a některé mají drobné praskliny. Jsou ale nádherné a nadšená jsem z odrůdy Hardy Chicago a Trnavského velkoplodého s názvem Mitas. Už jsem je vyfotila, tak si na nich můžu pochutnat. Příští rok se na tyto rostliny více zaměřím.

3 thoughts on “26. září 2020”

  1. Ticho po pěšině…tušila jsem to. Dvakrát jsem držela mobil, že písnu, ale jsem si říkala kdoví, jak moc je to hektické, radši nebudu otravovat a počkám, až dáš zprávu 🙂 Takže všechno dobrý, velká gratulace! 🙂 Babko :-)))
    K počasí…nějak jsem nezachytila, že by měla být dneska taková zima! Probudím se a jinovatka na trávě. Na meteostanici blikala jednička s vykřičníkem. Čidlo je cca 4m nad zemí…no nevím. Neschovala jsem přenosné kytky u baráku, ale tam doufám, že byly trochu víc kryté..u zdi. Vzadu jsem nechala venku jen fík. Chudák, snad to zvládnul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *