16. září 2020

Mám nějakou zvláštní zahradní depku. Ta závěrečná Rajčatová party ve mně vyvolala pocit, že už je definitivní konec sezóny a není potřeba nic dělat. Moje tělo okamžitě a radostně tento příkaz z mozku poslechlo a já jsem tak maximálně schopná sedět na židli obklopená zrajícími fíky a nádhernými citrusy. Vždyť já už nemám chuť ani na to pivo. Včera jsem si jedno dala a žádná euforie se nedostavila. Sedím na zahradě a čekám na porod. Tedy na porod své dcery, kdy budu odvolána do Prahy, abych se postarala o Matyáše.

Na rostlinách rajčat ještě visí překvapivě mnoho plodů a já je už ani nesklízím. Asi zavolám kamarádce, ať si je přijede sebrat. Příští rok velmi radikálně upravím skladbu pěstovaných odrůd a zaměřím se na rajčata vhodná k sušení. Zájem o moje sušená rajčata je veliký. Obrovsky vzrostla poptávka po přísadách a já se tedy budu muset přizpůsobit požadavkům svých odběratelů. Pro sebe si vyberu nějaké atraktivní a něčím pozoruhodné odrůdy. Už mám dokonce vybráno.

Ráno mně vytočil obsah poštovní schránky, kde byla obálka s rouškami. Sakra, vždyť je mají rozesílat lidem nad 60let. To je drzost, vždyť já jsem ještě poměrně mladá holka! Pak mi docvaklo, že patří manželovi 🙂

2 thoughts on “16. září 2020”

  1. Jani , ešte že si tú rajčatovú party posunula o týždeň skorej, teraz už by som asi neprišla, lebo by sme museli byť v karanténe. A to nám ani žiadne rúška nerozdávajú. Rajčiny plodia ešte celkom slušne, ale navečer asi zrelé pooberám, dosť začínajú praskať, od štvrtka hlásia zase fest ochladenie, dokonca v piatok v noci aj niekde mrazy. Odrody k budúcemu roku tiež už vyberám.

  2. Dobrý den. Vykašlete se na všechno, co se na zahradě udělat musí, ono to počká. Odpočiňte si, běžte se projít do přírody a užívejte krásné babí léto. Držím palce, ať je dcera i miminko v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *