1. září 2020

Začal nám rok školní a děti dnes kromě roušek potřebovaly taky deštníky. Období sucha u nás střídá období dešťů. Srážkoměr se nám během noci téměř naplnil a ukazuje 40mm, to je hodně slušné. Příděl vody uvítala řeka, tráva a všechny stromy a keře. Asimina vypadá vyloženě happy a tomely jsou na tom stejně. Kontejnerové rostlinstvo si téměř poskočilo blahem. Je skoro okem viditelné, jak se plody na fíkovnících a citrusech nacucaly a zvětšily objem.

Nadšeně ovšem ani zdaleka nevypadají rajčata. Plody začaly praskat a slimáci si opět začali pochutnávat, vylezou klidně až na vrchol rostliny. Sestra si dokonce stěžovala, že mají od slimáků ožužlané švestky. Rostliny rajčat kosí plíseň a pro mně tento vydatný déšť znamená s velikou pravděpodobností konec sezóny. Už včera jsem začala pro jistotu sklízet veliká bifteková rajčata a dnes přidám i ta ostatní. Uložená na měkoučkém seně v zimovišti citrusů dozrají radostněji a bez poškození.

Cherry rajčátka, která při pochůzkách zahradou ozobávám, jsou skvěle vychucená a u mně jednoznačně vedou Datterino a Sweet Girl, ta je pro mně letos obrovským překvapením. Už pomalu dumám nad tím, jaké odrůdy budu příští sezónu pěstovat a jako každý rok mám v plánu jejich množství omezit. Ještě se mi tento záměr nepodařilo nikdy splnit. Třeba v roce 2021, což je spojení mých oblíbených čísel, bude vše jinak.

3 thoughts on “1. září 2020”

  1. 40mm…děláš si kozy?!? Že ty jsi to nevylila od pátku?! :-))) Já včera vylévala 8mm, dneska ráno 11mm. Ještě pak teda dost pršelo, ale 40?? Ani omylem 🙁 Na rajčata jsem pro jistotu vůbec nekouknula 😉

  2. Ona je tady vážně možnost, že jsem to nevylila od pátku, že bych byla až tak mimo? Je fakt, že jsem hodně roztržitá, mobil jsem našla totálně promáčený na lavičce, tedy poměrně na očích, na kase jsem měla docela slušné manko, odrůdu Jahodo jsem prohlásila za hybrid atd. Ale těch 40mm tak fakt je.

  3. Nevylila, je to jisté 😉 pondělí noc 9, úterý 16mm – celkem od pátku rovných 45mm 🙂 Já jserm spokojená, rajčata po smrti 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *