21. srpen 2020

Už od rána to dnes vypadá na velmi horký až pekelný den. Mám odpolední a přijedu tedy do hodně vyhřáté budovy, ve které už nebude k dispozici ani molekula kyslíku, fakt se těším. Dopoledne si zaposiluji s konvema, vše v nádobách je tragicky suché.

Totální zmatek je momentálně ve skleníku. Přesně v tomto období si s jeho využitím nevím rady a to jsem zakoupila docela drahé zastínění. Do nádob bez dna, ve kterých již odplodila rajčata, jsem nasadila nové rostlinky okurek a vedou si dobře. Zeminu jsem samozřejmě dodala čerstvou a plnou potřebných živin. Na zemi v nepřehledné melounové džungli jsem objevila dokonce několik plodů, které jsem už nečekala a málem jsem je zašlápla. Začínají bohatě plodit papriky zasazené přímo v zemi, krásná je odrůda Ozarowska a taky Granova.

Ve skleníku jsem pěstovala celkem sedm rostlin rajčat, s odrůdami masitými jsem byla velmi spokojená a rovněž ty cherry vyprodukovaly spoustu nádherných plodů, které mi chutnaly. Jakmile začala dozrávat rajčata na venkovních záhonech a bylo možné srovnání, tak všechny rostliny byť obsypané spoustou plodů letěly ze skleníku rovnou na kompost. Skleníková rajčata se nedala jíst, brzy na jaře jsme je ovšem považovali za pochoutku. Znovu a znovu se tak zamýšlím nad ideálním využitím skleníku, který je skvělý pro jarní přirychlení fíkovníků a citrusů a na podzim naopak pro dozrání jejich plodů. Líbí se tam paprikám a okurkám, ale je potřeba brzy zachytit výskyt škůdců, eliminovala jsem svilušku a těžce podcenila molice. Příští rok dám více prostoru melounům, ale vyvedu je vertikálně. Do nového a mnohem většího skleníku, který teprve plánuji, vysadím spoustu rostlin a bylin, které by mi měly v boji se škůdci pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *