2. srpen 2020

Jsem velmi spokojená s výsledkem pěstování cibule v květináči, do kterého jsem vysadila devět cibulek, které mi přebývaly. Květináč byl zaplněn použitou zeminou po odstranění papriky. Kdybych se o cibule jen trochu lépe starala a občas je zalila a dodala nějaké ty živiny, byly by jistě větší. Příští rok takto hodlám využít těch květináčů minimálně deset a v péči se polepším.

Ráno mně vytočili opeřenci, kteří mi poněkud zredukovali cherry rajčata. Já si tak dávám záležet, abych měla vijany pokud možno kompletní a fotogenické, všichni mají zakázáno se k nim jen přiblížit a teď ti pitomí kosáci. Instalovala jsem alespoň mřížku a rostliny sevřela mezi ni a plot. Jak znám drzé ptactvo, tak je to neodradí a to jsem jim nechala kompletní úrodu na dvou keřích muchovníku. Normálně se bojí našeho černého kocoura, který si občas nějakého kosa donese do misky k obědu, ale ten je v tomto vedru líný a jen polehává ve stínu.

Byla u nás po delší době na návštěvě moje sestra a ta prohlásila, že moje zahrada je jedna veliká laboratoř. Nenapadlo mně, že to takto může působit. Je ale potěšující, že jsem se vypořádala s plísní bramborovou na rajčatech, ač nějaké ztráty samozřejmě jsou.

V celém domě se nacházeji skleničky, ve kterých kvasí semínka rajčat. Snad se mi nepodaří pomíchat odrůdy, na to jsem expert. Koupila jsem si nesmazatelnou fixu, která po letmém doteku prstů ze skleničky zmizí.

2 thoughts on “2. srpen 2020”

  1. Jsem přemýšlela nad tím tvým muchovníkem. Fakt Jani není dobrý, je to asi planý. Ač je to hezký velký keř(strom) asi bych ho vyhodila, máš plno užitečnějších a lepších věcí, co by tam mohly růst.

  2. Není planý, je to Muchovník olšolistý a mně vyhovuje, hlavně dokáže odlákat ptactvo od užitečnějších věcí. Pekla jsem z něj buchtu a všichni se olizovali. Taky brání vyfukování severního větru na zahradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *