18. srpen 2020

Dnes ráno je zataženo a docela tma, zřejmě bude pršet. Přijala jsem pro mně velmi těžké rozhodnutí a to nepořádat žádnou megalomanskou výstavu rajčat. Moc jsem se těšila a to hlavně na setkání a pokec s pozvanými hosty a že se jich chystalo fakt hodně. Patrně uspořádám jen takové skromnější posezení s rajčaty. Mám pro toto rozhodnutí několik důvodů. Ten hlavní je vysoký výskyt Covidu 19 v okrese Uherské Hradiště a povinnost opět nosit roušky. Nevezmu si na svědomí skutečnost, že by se na mé akci někdo nakazil a že je to docela možné, ukazuje případ svatby v našem docela blízkém okolí, navíc já pracuji na docela rizikovém místě.

Dalším důvodem je výskyt příznaků plísně na dosud zdravých a krásných rostlinách. Zatím jde jen o několik skvrn na listech, ale do 19. září se choroba může rozjet. Už s tím nehodlám nic dělat, rajčat sklízím spoustu a v luxusní kvalitě, takže budu opět vozit bio bedýnky do práce. Je naprosto úžasné, jak si moje rajčata vzala datum plánované výstavy k srdci a jsou nachystána dozrát přesně v termínu. Už v tuto chvíli jich je spousta a vypadají pěkně a rozmanitě.

Abych trochu poléčila smutek, tak jsem si vyrobila dokonalou svačinu. Plátek žitného chleba, kvalitní sýr, nádherné a skvěle vychucené rajče Moya a cuketový burger. Neskutečná gastronomická nirvána!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.