28. červenec 2020

Dnes jsem se v práci mírně povařila a sednout do rozžhaveného auta stojícího celé dopoledne na slunci, vyžadovalo docela odvahu. Proto jsem přivítala dnešní větřík, který profoukne všechny porosty na zahradě a snad se i ta blbá plíseň někam alespoň na chvíli schová. Ty vysoké teploty okamžitě způsobily dozrávání rajčat a už i veliké bifteky začínají měnit barvu z té jednotvárné zelené. Bohužel se mi stále lámou vijany s obrovskými a hmotnými plody, dnes to postihlo nádherné obří kousky odrůdy Big Boy.

Velikou radost mi letos dělají všechny odrůdy cherry, mám fakt povedené rostliny a ony se překonávají v produkci. Velmi zvědavá jsem byla na to, co vyroste z drahého bio osiva odrůdy Bolstar Baloe a jsem nadšená. Nádherná rajčátka a rostlina je jich úplně plná. Nechala jsem ji dva výhony, ty se rozvětvily na další dva a dále už tomu nechávám volný průběh. Rostlina je vysokánská, zdravá a plná krásných vijanů. Několik rostlinek jsem na jaře prodala a chodí mi obrázky a nadšené komentáře. Je fakt nespravedlivé, že všichni moji odběratelé mají letos hezčí a zdravější rajčata než já.

Jsem moc ráda, že jsem umístila svoji kolekci oblíbených žebrovaných odrůd na místo, kam ještě plíseň nenakoukla. Rajčata jsou to nádherná a letos obzvláště veliká, už aby začaly červenat. Měla jsem v plánu rostliny zalít, vypadají hodně zvadle, ale jsou u nás hlášeny bouřky, tak počkám do rána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *