19. červenec 2020

Je neděle, pět hodin ráno a z protější hospůdky se line velmi hlasitý zpěv. Linul se rovněž včera po celou noc a tak jsem už druhý den totálně nevyspaná. Vůbec by mi to nevadilo, pokud bych neměla po oba dny ranní směny. Právě se line píseň Když máš v chalupě orchestrion. Horňácké piesničky už dávno došly.

Plnotučné Horňácké slavnosti se z důvodů řádění koronaviru neuskutečnily a tak majitel Šenku uspořádal náhradní. Vypadá to, že uspěl. Včera se krojovaná parta rozcházela kolem sedmé ranní a vůbec jim nevadilo, že leje jako z konve a kroje tím docela utrpí na kráse.

U nás se celý večer koukalo na you tube, kam nasměrovali přímý přenos z kulturního domu, kde probíhala oficiální část slavností, valnou část přenášel český rozhlas. Já nejsem příliš veliký fanda folkloru, jsem spíše na Buty a skupinu Kryštof  jako správná Ostravačka, ale když vidím na prknech svoje kamarády z kulečníku, kteří jsou geniální muzikanti a hlavně zpěváci, tak mi běhá mráz po zádech, ty kroje jim navíc ohromně sluší. Přesně za dva měsíce by měla na stejném místě proběhnout moje výstava rajčat, ale po tomto vydatně deštivém víkendu jsem mírný pesimista v tom, zda nějaká rajčata vůbec budou k dispozici.

V práci jsem musela po většinu směny přepnout na autopilota a věřím, že jsem měla hotovost v kase v cajku. Pokud jsem měla zrovna bystřejší chvilku, tak mně překvapila a docela vyděsila velikost nákupů. Chodily mi přes kasu sumy kolem tří, pěti a dokonce sedmi tisíc. Se svými granulemi, kapsičkami pro kočky a jedním pomazánkovým máslem jsem si připadala nepatřičně. 125g malin stojí 55 korun a přesto se prodají všechna balení, u nás už to nikdo neobírá, nevážíme si toho, co máme a to není vůbec dobře.

Není nad zdravou snídani!

4 thoughts on “19. červenec 2020”

 1. Jako většině z Velké, i nám vystupovalo příbuzenstvo, takže jsme přenos sledovali. No nějak se nám nesešel obraz se zvukem takže zážitek to byl poněkud prazvláštní 🙂 Konečně místo prskání i něco napršelo, takže nemusím lítat s konvema 🙂 Rajčata z toho nejspíš moc adosti nemají, to je pravda, ale já pěstuju i zbytek zelovoce a ráda bych něco zklidila. Ač se na rajčata těším, hlady bych bez nich neumřela, ale bez erteplí by bylo hůř. Ne, kupovat si fakt nehodlám. Vlastně jsem to nikdy nedělala, základní zeleninu nekupuju nikdy, cuketu a rajče v zimě mít nemusím. Četli jste na NETu článek o otravě cuketama? Bože, to je zase blbost 🙁 A jinak, nesčetněkrát jsme jedli nahořklé okurky, někdy nemají svůj rok a tak nahořklé jsou, ale nikdo se neotrávil.
  Maliny…včera k večeru jsem nad nima stála, ale nechtělo se mi lozit v těch mokrých rostlinách. Usoudila jsem, že to nechám na dnes a radši vytáhnu šicí stroj a zašiju si rozpáraný klobouk, bez kterého v zahradě nedám ani ránu a Tomovi tenisové šortky, vyrvané od kapsy. Klobouk sem zrovna hodila s pár věcma vyprat a o půlnoci vytáhnu z pračky klobouk na tři části 🙁 Myslela jsem, že mě šlak trefí…Takže dnes znovu vytáhnout stroj a pokusit se to nejak seskládat dokupy. Nevím, čím to šili, když se to pořád rozpadá. Asi nějaké chirurgické nitě, ty samovstřebávací 😉 Koukaje z okna, možná ho dnes ani nebudu potřebovat 😉

 2. Co tak koupit si klobouk nový?
  Já taky bez rajčat neumřu, já je moc ráda pěstuji, ale metráky jich taky nesním, jen po těch sušených bych se utloukla, naštěstí mám zásobu v mrazničce.

  Já zase nemusím moc brambory, mám ale obrovskou spotřebu naturální rýže a tu si pěstovat nemusím a tím pádem nemám starosti s plísní a mandelinkami . Až se divím, že už nemám šikmé oči.

  1. Jak nemusíš? A co víš, co je v té čínské za sr….?!? 😉 Co tak to zkusit, tobě jde všechno, vanu tam máš 😉 Ba co, letos i prší…to by ti šlo ne? 😉 🙂

 3. Tak z vany bude buď minijezírko nebo si do ni napustím vodu, lehnu si do ní a budu si číst knihu, ovšem jen za předpokladu, že nastane nějaké to léto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *