14. červenec 2020

Já si snad koupím krokoměr. Včera jsem měla volno a totálně jsem se zničila, nachodila jsem snad tisíce kroků a protože zlomený malíček stále bolí, snažím se ho šetřit, našlapuji netypicky, používám jiné svaly a večer už jsem nemohla ani stát.

Zahradu nám v tuto dobu pravidelně zdobí dvě Yuccy a soutěží navzájem, která vytvoří více květenství. Letos poprvé vyhrála ta mladší. Stařenka u jezírka potřebuje nějakou zmlazovací kůru, taky bych nepohrdla.

Je čas malin! Náš malinový prales tvořený odrůdou Glen Ample se překonává a nikomu už se nechce maliny sklízet a přitom jsou nádherné a skvěle vychucené. Na muchovníku visí metrák modrých kuliček, modro je už i pod oběma keři a kuličky nabité vitamíny nezajímají ani ptactvo. Chybí nám tady babička, která si donesla židli, každou větvičku si přitáhla a vše pečlivě obrala, letos to spadne, já na to nemám nervy. Záhonek s jahodami Malwina je plný krásných jahod a velká většina je ještě ve stavu nezralém. Pro mně milé překvapení.

Dnes jsem při cestě ke kompostu použila jinou trasu a málem jsem zašlápla dýni. Úplně jsem zapomněla, že jsem ji tam vysadila, výhled na ni zakrývá obří fíkovník, Tož jsem namíchala nějakou výživnou mňamku a rostlinku pohnojila, těch dýní jsem objevila několik. Klidně si vegetují bez mého zájmu a starostlivosti, docela drzost. Musím se kouknout, copak je to za odrůdu. Semena objednávala dcera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *