13. červenec 2020

Nemám ve zvyku propadat okamžité hysterii v případě, že na listech rajčat objevím příznaky nějaké choroby. Neběžím ihned do krámu a nekupuji všechny možné postřiky pro záchranu svých miláčků. Mám čisté svědomí, protože jsem pro prevenci udělala maximum a pokud si s tím rostlina neporadí, máme obě smůlu, já budu bez úrody a ona  bez milosti v popelnici. Chemie v mém případě nepadá do úvahy. Rostlinám jsem poskytla veškeré možné zbraně, aby boj vyhrály a ony se popraly statečně. Spodní listy jsou stále špatné a já je už můžu zlikvidovat, ale rostlina chorobě nádherně odrostla a oba výhony už atakují výšku2,2m. Rajče bohatě zakvetlo a nějaké plody budou.

Podobně jsou na tom i papriky, které napadly mšice a (de)molice. První plody už jsou naplněné sýrem a naložené ve sklenicích a rostliny se nádherně vzpamatovaly a druhá úroda bude ještě bohatší. Za tento stav ovšem vděčím neustálým dešťovým přeháňkám a tedy permanentnímu omývání listů. Ve skleníku by tomu tak nebylo. Takže poučení z tohoto vývoje je naprosto jasné. Velmi raný výsev, papriky šup co nejdříve do skleníku, sklidit brzkou první úrodu a pak rostliny vystěhovat ven. Úspěch je zaručen.

Citrusy si průběh letošního počasí nemohou vynachválit a přestože spousta z nich už má krásné plody, rozhodly se, že z radosti pokvetou znovu. Budu je muset dobře přihnojit, aby to nadělení uživily. Pomerančovník Chinotto vypadá nádherně zdravě a spokojeně.

Dotaz pro Evu. Jaké rajče je na titulní fotce, je to z Tvých semen, může to být Lucid Gem nebo Lucky Cross.

 

 

2 thoughts on “13. červenec 2020”

  1. Som si myslela, že je to zo semien odo mňa, lebo ty obyčajne s indigo sfarbením nepestuješ, vyzerá to na Lucid Gem. Mne tiež tento rok nádherne prosperuje, má nasadených spústu plodov, vlani som mala už o takomto čase zrelé, ale tento rok som neskoršie vysievala a ešte k tomu partí medzi neskoršie .takže začne zrieť zrejme až začiatkom augusta.

  2. Taky jsem tipovala na Lucid Gem, ten Lucky Cross byl hodně světlý, ale zaměnila jsem jmenovky. Rostlina je to povedená a fakt nasadila hodně plodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *