11. červenec 2020

Včera bylo venku vedro skoro pekelné a ve skleníku vše zvadlé, jen paprikám to nějak nevadilo. Bylo fajn, že právě v tuto žhavou dobu, dorazila objednaná stínící tkanina a já jsem mohla její účinek okamžitě vyzkoušet. Vybrala jsem ,tuším, zastínění 60%. Podařilo se mi zakrýt pouze čtvrtinu skleníku a výsledek byl téměř okamžitý. Okurky narovnaly svěšené listy a uvnitř bylo velmi příjemně.  Z venku vypadá skleník hodně tmavě, ale inside je to naprostá pohoda. Jedině takto se dá ve skleníku něco pěstovat i během léta. Taky mně to mohlo napadnout mnohem dříve.

Opět sklízím jahody, letos už od 5. května. Tentokrát dozrávají Malwiny a jsou dokonale vychucené, dostatek vláhy a sluníčka jim prospívá. Vyráběla jsem nanuky, záhadně už z mrazáku všechny zmizly. U jahod je fajn, že nemusím hmotu složitě pasírovat a zbavovat nepříjemných zrníček. U malin a ostružin se tomu už nevyhnu.

Rostlinstvo ve skleníku obdrželo přesličkový postřik a musím říct, že tento se molicím líbil ze všech nejméně. Musím skáknout ke Konvalince, snad nějakou přesličku na těch svých hektarech najde.

Přeji všem krásný a příjemný víkend! My dnes jedeme na svatbu a zítra musím do práce.

 

6 thoughts on “11. červenec 2020”

 1. Včera jsem nad ní stála, na jednom záhonu je ještě nevytrhaná od jara(nějak se mi do toho nechtělo) tak sem uvažovala, že ti to nasuším, protože ty by jsi si přišla na svatého dyndy 😉 No nakonec jsem nad tím mávla rukou, že to bude muset ještě počkat a šla jsem ožat záhon šanty. Kdyby nebylo horko, stihla bych i ten poslední, ale tam se nedalo vydržet, i tento sem dělala až v 19h. Dneska venku nic. Tak až zítra to snad dodělám, pak záíhon s ronďákama a pak se možná dostane i na ten přesličkový;-) Pokud si ho chceš přijít vyplet…s radostí toi ho nechám;-)
  O stínící tkanině(možná stejné) co má mamka celé roky na skleníku sem ti už říkala(nebo psala) Ona má jen skleněný, takže co do stínění byla na tom ještě hůř. Natírání vápnem se nám nelíbilo, tak jsem tu síť myslím hned druhým rokem koupila. Od té doby tam je, řeknu ti určitě 20let, protože skleník byl už když byl taťka. Ze začátku ji i vykasávala, ale už to myslím ani nedělá a roste jí to tam pěkně.

 2. Pro přesličku si dojdu a donesu buchtu, abys věděla, jak má taková buchta vypadat. Ale kdy, to netuším, dám vědět, až nebudu mít směnu a záchvat lenosti.
  Obávám se, že po zakoupení stínící tkaniny už bude jen zataženo.

  1. 🙂 Dojít můžeš každopádně a nic prosimtě nenos 😉 Včera po 20h jsme šli kolem vašeho, no nezvonila sem…taková návštěva by tě nepotěšila :-)))) A nebyli ste v ,,letním“ kině?!? 😉 Podkávala jsem lidi s dekama…kam jdete? Prý ,,na letní kino“. No potěš,V tom počasí bych nešla ven dřepět, ani kdyby mi platili 🙂

 3. My jsme byli včera na svatbě, ale doma jsme už ve 20hod byli. Zvali mně hoši i na kulečník, ale byla jsem utahaná a zmrzlá a dnes brzká ranní směna. To kino bylo naproti v šenku? Asi jo , slyšela jsem nějaký hluk.

  1. Áno, v šenku. Ani jsem nevěděla, neptala jsem se, kam s těma dekama jdou, ale Worka vybral tuhle trasu, tak jsme šli nakonec kolem 😉 Sice sem si dala flanelku a ,,koženou“ bundičku, ale než jsme přišli domů, bylo nějakých 13st a mě byla zima jako prase. Tak jsem nějak nechápala, jak tam vydrží sedět. Dneska chraptím jak starý hrnec…Bohemian Rapsody jsem viděla v telce asi třikrát, takže s díky odmítnuto 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *