Palermo

Papriku Palermo jsem prvně pěstovala loni. Koupila jsem v obchodě dvojici plodů, vybrala semena a vypěstovala nádherné rostliny. Pěstovala jsem je po dvou kusech ve 27l květináčích a to na dvoře. Rostliny plodily přímo šíleně a já jsem poprvé musela vyhledat recept na nakládané papriky.

Letos  jsem opět koupila plody a opět vysela semínka. Rostliny pěstuji po jedné a to v 10l kyblících, které mají otvory vyvrtané zhruba ve výšce 3cm ode dna a papriky tak vždy mají nějakou zásobu vláhy. Hnojím tradičně svými fermentovanými lektvary a plodů je zase spousta. Pěstuji pro změnu ve skleníku a to znamená neustálý boj s nějakými škůdci, na dvoře nebyl vůbec žádný problém. Původně jsem na rostlinách chtěla nechat dozrát co nejvíce plodů kvůli hezké fotce, ale dnes jsem všechny zralé papriky sklidila, abych rostlinám trochu ulevila o ony nabraly sílu pro další násadu květů. Jsem z této odrůdy nadšená a po všech stránkách mi vyhovuje.

5 thoughts on “Palermo”

  1. Dobrý večer, upravovala jste nějak semena vybraná z papriky? Nechala uschnout nebo zasela čerstvá? Palermo jsme ochutnali poprvé nedávno a jsou fakt výtečné. Díky za odpověď.

  2. Palermo má příjemné sladké plody, a skutečně jde přímo k koupených zralých paprik vyset semena. Pokud se vám stane, že vyběhnou velmi rychle, podepřete je třeba špejlí a postupně po zesílení je přesaďte do většího květináče. Mají rády závlahu, ale nesmí stát ve vodě. Proti škůdcům je dobrý postřik doma vyrobený z mléka a z Jaru. Stačí několik kapek do 5 litrové konve a dobře postříkat a současně i zalít. Mléka asi 1 dcl. Přeji dobrou úrodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *