3. červen 2020

Dočetla jsem knížku Metoda 15/33, na kterou jsem kterýsi den upozornila a musím říct, že jsem celou dobu nevěřícně kroutila hlavou. Mám načteno opravdu hodně, ale toto je naprosto originální, absolutní nářez, neskutečně adrenalinová záležitost. Obrovská poklona spisovatelce, která je držitelkou tří cen za kreativní psaní.

Rajská srdce ve skleníku nabírají objemu a hmotnosti a tak musím rostlině pomoci tím, že těžké plody přivážu provázkem ke konstrukci skleníku, pokud se totiž vijan nepřirozeně ohne a přeruší se tak tok živin, rajčata už nedosáhnou předepsané velikosti a to já samozřejmě nechci. Včera jsem zahájila letošní „sklizeň“. Sezobla jsem první tři rajčátka odrůdy Sladká Fontána a ač jsem měla veliké obavy, zda chuť těchto plodů vypěstovaných ve skleníku mně uspokojí, byla jsem mile překvapená. Rajčata byla vynikající !

Vůbec jsem neměla letos v plánu, pěstovat rajčata v nádobách, ale kvůli výstavě musím mít nějaké rostliny mobilní a tak je začínám vysazovat do textilních květináčů. Loni v nich vegetovaly papriky a to s velikým úspěchem, letos do nich cpu fíkovníky. Protože jsem něco málo přiobjednala, mám jich dostatek. Na obrázku rostlinka Bibi.

Odplozené jahodníky v truhlících, které mně nadchly svojí úrodou, hodím do kompostu, nebudu je nadále udržovat při životě, znám se a ony by určitě uschly. Nádoby nachystám pro nové odnože a rozhodně ještě přidám, byla jsem s touto metodou pěstování spokojená. Už mám zakázky na osázené truhlíky od příbuzenstva, není sebemenší problém.

4 thoughts on “3. červen 2020”

 1. A kde vezmeš ty odnože, když je hodíš do kompostu…ty už máš někde nasyslené? Ptám se i proto, že předloni si brala odnože tchyně a brblá, že letos už jsou to jen zakrněnce a žádné jahody na nich nemá. Takže máš zkušenost, že prvním rokem i ty odebrané odnože ještě hezky plodí? Jenže každoročně budovat jahodiště stejně nebude 🙁
  Dneska musím před obědem na poštu, kolik chceš Jani těch levandulí?

 2. Odnože nebudu brát z těch truhlíkových jahodníků, ale z těch v zemi, z těch původních rostlin. Všechny loni odebrané odnože letos krásně plodí, ale musí se velmi pečlivě zapěstovat. Prospělo jim přezimování ve skleníku a truhlíky mají jednu nespornou výhodu, neměla jsem vůbec žádné ztráty, ani slimáci, ani mravenci, ani květopas, ani hniloba a ani opeřenci. Jen nějaké mšice, se kterými jsem se brzy vypořádala. Dokonalé!
  Levandule mi stačí čtyři nebo pět.
  Nemám bábovku ani šťávu.

  1. Já taky nejdu na návštěvu 😉 protože musím dneska makat. Včera jsem se zasekla u ořezávání keřů, což jsme původně dělat nechtěla a práci, co byla v plánu jsme zase neudělala 🙁

 3. Jdeš na návštěvu, práce ještě nikomu neutekla. Já už se jen kochám, vše mám zasazeno, pohled na nějaký ten plevel snáším bez následků a dnes mi Pavel doveze spoustu posečené trávy, takže jen musím vybrat starý kompost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.