16. červen 2020

Tak jsem se rozhodla, že na tu chirurgii přeci jen zavítám. Bylo narváno, plná čekárna a dvě ordinace. Já jsem si samozřejmě neomylně vybrala tu, kde se doktor dlouho nedostavil. Vedlejší fronta nádherně odsýpala a my nic. Když jsem ale uviděla to stvoření, které přicházelo ordinovat, tak jsem mu okamžitě odpustila a klidně bych čekala do večera. Pokud by mi někdo zaručil, že mně budou léčit takoví borci, tak snad zanechám svého samoléčitelství a občas si dobrovolně ukopnu nějaký ten prst. Mám to zlomené! Děs!

Jak tak posedávám se svým zraněním u počítače, tak občas narazím na docela zajímavou informaci. Kupříkladu : „Chcete mít úrodu jako z plakátu? Používejte jako hnojivo monofosfát draslíku! “ No to já samozřejmě chci a kdepak já tento zázrak seženu? Nikde! Ale my chemici jsme šikulové a tak si poradíme. Vzala jsem dřevěný popel, vodu a kyselinu orthofosforečnou (zabavila jsem manželovi odrezovač, to bylo řečí). Vyrobila jsem si ten monofosfát draslíku a jako bonus ještě monofosfát vápníku (toho je totiž v popelu hodně), rajčatům tento vápník půjde rozhodně k duhu, u okurek bych brzdila. Okamžitě jsem tímto svým výrobkem zalila pokusnou skupinu rajčat a trnula jsem do rána, zda přežijí. Musím se opět pochválit, vše vypadá OK a já už se těším na tu plakátovou úrodu. Elegantně a v té nejlepší formě jsem rajčátkům dodala draslík, vápník a fosfor.

Obrovskou radost mi dělají kanadské borůvky, větvičky se prohýbají pod množstvím plodů. Myslela jsem si, že největší borůvky předvede odrůda Chandler a je fakt nádherná. Ovšem ani v nejmenším nezaostává moje letošní novinka Hardyblue, ta totiž na rozdíl od Chandlera, ještě nabere na hmotnosti plodů. No každopádně jsem zvědavá a už se těším na ochutnávku.

Spousta vody prospívá Tomelu, který bohatě kvete. Někdy mám pocit, že jde o rostlinu vodní, protože je hodně lačný po vláze, jakmile je jí jen nepatrný nedostatek, okamžitě svěsí listy a tváří se tragicky. Je ale možné, že nemá úplně ve formě kořeny po přesazení z nádoby, kdy jsme ho museli doslova vystříhat, protože prokořenil dno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *