9. květen 2020

To sucho už je vážně tragické. Já si snad jednou budu dělat čárku za každou konev vody, kterou vytahám a zcela určitě budu večer překvapená, že mám na papíře docela slušný plot. Hodně vody potřebuje tomel, který má skutečně za každým lístečkem nasazeno na květ. Loni jsem byla bez úrody určitě proto, že jsem stromek trápila v nádobě a docházelo k proschnutí kořenů. Tohle se letos nebude opakovat a NB už je zasazena před barákem.

Při neustálých cestách pro vodu do řeky občas objevím za plotem docela hezké rostlinky, včera jsem se procházela korytem ve vodě a taky břehy jsou krásně vyzdobené kvetoucím česnekem nebo žlutě svítícími vysokými pryskyřníky. Dostala jsem vynadáno od nádherného kačera, že je s dámou vyrušuji.

Cukety, které mám letos obzvláště žíhané, se cítí pod vysokou duchnou namulčované trávy spokojeně, těm vláha nechybí a to je zalévám jen velmi sporadicky. Bohužel tráva neroste a svým článkem ve zpravodaji, kde jsem mulčování vynesla do nebes, jsem si docela naběhla, protože soused už mi nedá ani stéblo a mulčuje hlavně stromy. Předpovědi jsou co do množství srážek velmi optimistické, tak to se fakt hodně těším.

Brzy mně však klepne z toho šíleného krtka, včera jsem zalila rajčata a téměř okamžitě byla některá vynesena hromádkou do výšky a to jsou obložená těžkými kameny, zřejmě nedostatečně. Jdu to napravit.

4 thoughts on “9. květen 2020”

  1. Můžeš mi objasnit, které přesně srážkové úhrny jsi měla na mysli?!? 🙁 Zatím se mi akorát vichr znovu snaží zlikvidovat letněná rajčata 🙁 Ne, já fakt v tomto počasí nedokážu být nenasr…a myslet optimisticky…

  2. No, však bylo předpovězeno, že bude hodně pršet, no a teď akorát píšou, že bude jen hodně foukat. Já už se nerozčiluji, nedělala bych nic jiného. Snažila jsem se připravit záhonek na rajčata, který je částečně pod vysokými smrky a tam nespadla letos snad ani kapka. Potřebovala bych sbíječku.

    Pozor! Právě spadlo několik kapek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.