3. květen 2020

Proč?

Může mi někdo vysvětlit, proč ti blbí slimáci, když mají kolem sebe lán svěží zeleně, jako jsou pampelišky, bršlice, lopuchy a jiné lahůdky, musí sežrat zrovna moje těžce vypiplané dýně? Je ovšem fakt, že jsem je tentokrát těžce podcenila a s ochranou svých bezmocných rostlinek dlouho váhala. Slimáci si hověli v bezpečí právě pod kameny a večer a ráno pak hodovali. Slizáky jsem vzteky nastříhala na kousky nůžkama na trávu, které jsem měla v ruce a nechala jako svačinku pro jejich kanibalistické kamarády. Na místo jsem vysadila dýni novou, ke které jsem zase nic nenasypala, ani drcené skořápky,ani lógr z kafe, ani pichlavé jehličí a už vůbec ne žádné modré kuličky. Měla bych se nad sebou lehce zamyslet, jak vážně to s tou zahradou vlastně myslím.

Ovšem na přípravu vynikajícího bylinkového čaje jsem si chvilku vyhradila. Čaj jsme si s dcerou slavnostně naservírovaly do sektových sklenic a ozdobily jahodou a mátou. Dokonalé! Dceru jsem tím inspirovala a už to u nás vypadá, jako ve velkosušárně bylinek. Nemístně se mi rozrostla meduňka, šalvěj, oregano a taky estragon, kterého jsme kousek vyryly a zasadily do květináče. Bude to prý skvělý dárek pro kamaráda, který tuto bylinku nemůže v Praze nikde sehnat. Rovněž dvě malé rostlinky muchovníku poputují do Prahy.

Ráno je sice zamračené, ale třeba se vyčasí a bude zase příjemný slunečný den.

Uvařím si čaj a jdu se do skleníku pokochat nádherně kvetoucím a omamně vonícím červeným pomerančovníkem Tarocco.

 

3 thoughts on “3. květen 2020”

 1. Dobré ránko,
  sucho a slimáci, to nejde moc dohromady. Já slimáka neviděl už ani nepamatuji, pokud se objeví tak to řeším modrými granulemi.

 2. Ahoj,
  ty ušmudlané necelé tři mm je aktivovaly a oni se mi snaží sežrat na co přijdou. Drží se pod kameny, které já tak na zahradě miluju. Granule někde samozřejmě mám, ale zrovna včil je nemůžu najít.

  1. No, ono těm mrchám stačí, že tu sazenici zaliješ. Já onehdá málem jednoho sežrala se salátem, který jsem si donesla z pařeniště. Až jsem ho po x té propalachovala, několik prcků odstranila, tak se mi tam odněkud vykutal takový hnusný vyžraný…bylo mi blivno při představě, že bych ho nakonec nenašla 🙁 Bože, nemá dcera takových kamarádů víc – na estragon?!? Mě se nemístně rozrůstá, zrovna dva dny zpátky jsem vytrhávala takové hezké odnože(ještě jich tam je)
   Čaj z pampeluch jsem onehdá taky měla…ale že bych si teda na něm tak pochutnávala jako vy, to ani ne(kopřivový mi chutná víc) Asi jsem si ho měla líp naservírovat;-) To bude tím 🙂 To mi připomnělo – raší přeslička – začínám likvidovat. Vím, že teď řešíš jiný problém, ale kdyby jsi chtěla, přijeď si vyplet;-) (dnes ne, jdem na oslavu) Jo a teda vistárie ještě nerozkvetly. Můžete se domluvit i s Mirkou, Miri ty jsi taky chtěla přijet, klidně písni, kdy se ti to bude hodit, však já jsem většinou doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *