29. květen 2020

“ Ty, který hledáš jezera, ze kterých ticho vyvěrá a kde je psáno ve skalách, ozvěna emigrovala. Hledáš jen prázdno, pustou lež, takové místo nenajdeš. I kdybys šel až do Číny, i tam se čeří hladiny. “

 

Vykvetl první letošní kvítek na mini růži, kterou jsem si loni koupila v Polsku. Velká škoda, chtěla jsem v tom zahradnictví i letos utratit nějaké peníze, třeba to vyjde na podzim. Věnovala jsem nějaký čas úklidu kolem hmyzího hotelu. Celý prostor byl nechutně zaplevelený a to hlavně šťavelem, který fakt nesnáším, je všude, je mrňavý a nezničitelný. Jahodníky Malwina, které jsem na to místo taky nasadila, budou zlikvidovány, koupila jsem kdysi nějakou zavirovanou sadbu a přenáší se to na nové generace.

Na umyté listy mých skleníkových paprik se opět a s ještě větší vervou vrhli mravenci. Zlikvidovala jsem jim zdroj obživy a tak je třeba vytvořit nový. Rozhodla jsem se, že přitvrdím. Banánovou slupku už nemám, kyselina boritá mi taky už došla a ve skleníku nemusím brát ohledy na včely. Nasypala jsem na talířek borax a nakapala na něj bio javorový sirup, cukr nemáme, tak to budou mít mravenečci pamlsek na úrovni. Doufám, že bude navýsost spokojená i královna matka.

Radost mám z meruněk, není jich mnoho, ale drží se na stromě a krásně nabývají na hmotnosti. Nádherná je asijská hrušeň, o kterou jsem se vzorně starala a jako jediná dostávala i za největšího sucha dostatek vody. Občas se na ni dostalo i nějaké to hnojivo a vděčnost je vidět na množství krásných plodů. Díky dostatku vláhy vypadá nadějně úroda malin a ostružin.

Některá rajčata zareagovala na nepříznivé podmínky zdvojením stonku. Jde o rostliny, které bez ochrany bojovaly s velmi nízkými nočními a hlavně ranními teplotami. Už se mi to několikrát stalo a ničemu to nevadí, naopak se mi zdálo, že rostliny jsou vitálnější a stonkem proudí více živin, ale je to jen můj odhad situace. Hlavně, že mají v pořádku květenství.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.