22. květen 2020

Moje salátovky ve skleníku už vytvořily chapadla a začaly se rozhlížet, čeho by se zachytily, tak jsem jim věnovala mřížku. Rostliny jsou to krásné s velikými listy, jen si na nich pochutnali slimáci. Mírně by mně mohly zneklidňovat žluté okraje listů, ale je to jen reakce na velké rozdíly teplot mezi dnem a nocí. Ale pro sichr jsem je stříkla mléčným postřikem s kapkou dehtového mýdla. Postřiku jsem měla hodně, tak jsem vzala taky rajčata, ona jim trocha těch mléčných bakterií preventivně neuškodí.

Každým rokem si myslím, že mám nádherné rostliny rajčat. Letos jsem se ale překonala a vyprodukovala dokonalé krasavce. Každý den při potulkách po zahradě je musím obdivovat, vytunila jsem je nadpozemsky a to letošní podmínky rozhodně nepatří k těm ideálním. Naordinovala jsem jim výživu, která je bez sebemenší chybičky, ani lupa by na nich neodhalila žádnou nedokonalost. Jsem na ně neskutečně pyšná a každý den jim to nezapomenu připomenout. Jejich skvělá forma je doufám předobrazem bohaté úrody. Odrůd mám  spoustu a to dokonce hodně barevně i tvarově  zajímavých. Mám v hlavě myšlenku, jak docílit toho, aby rajčata měla dokonalou chuť. Jste zváni na ochutnávku. Fotografiemi svých miláčků vás nebudu deptat, mohlo by vám být líto, že vy takové nemáte. Pokud ano, pak se klaním.

Každoročně se každému z nás na záhoncích vysemení spousta rajčat a vyrostou vcelku životaschopné rostlinky. Rajčata na mém obrázku ovšem vyrostla doslova na poušti. Vysemenila se v místech, kde mám rostliny v zapuštěných kyblících a ty byly ještě nedávno pod foliovým tunelem. Tato rajčátka nedostala ani kapičku vody, zalévám jen kyblíky, mezi nimi neroste vůbec žádný plevel. Měly jen trochu vláhy, která kondenzovala na folii a stekla na zem. Životaschopnost těchto rostlin je obdivuhodná a já je za odměnu zasadím na velmi kvalitně připravený záhon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *