21. květen 2020

Ty jo, ráno docela chladno, vyběhla jsem jen v tričku a hodila bleskově zpátečku, pět stupňů, žádné teplé letní ráno. Sluníčko ještě ani zdaleka nevyšlo, ale obloha je jasná, bude krásný den a já mám spoustu práce.

Velikou radost mám z drobného ovoce. Včera jsem velmi důkladně zavlažila kanadské borůvky a ty se už nyní prohýbají pod násadou plodů, budu muset větvičky podpírat. Muchovníky není potřeba ani zmiňovat, ty plodí každoročně. Začínají kvést ostružiny a moje oblíbená černá malina Black Jewel. Z jahod jsem letos doslova unešená, ale odrůda Malwina opět začíná předvádět svoje virová kouzla, takže se s ní budu muset rozloučit. Škoda. Na neplodící rostlinky nemám místo. Skvělý je letos Daroyal. Hodně se těším na maliny, porost vypadá ve skvělé formě a novinka Glen Coe už je těsně před květem.

Na dlouhé psaní nemám čas, mám na krku uzávěrku, musím dopsat článek.

2 thoughts on “21. květen 2020”

  1. Dneska jsme byli celý den na cestách, v zahradě jsem nebyla. Ale nad ránem, když začínalo vycházet sluníčko jsem viděla na terase třpytivé krystalky – pěkně mi zatrnulo. To říkal, že prý na teploměru +1, ale já mám terasu obrácenou k severu. Rajčata jsem neviděla, ale jsou i trochu zaktrytá těma větvičkama, tak doufám, že dobrý(za chvilku jdu na ně mrknout) Ty vaše už jsou zase fialové? 😉

  2. Venku je kosa jak v psírně, do rána bude veselo. Jeden agent na facebooku naměřil k ránu -4,2 °C a to někde u Luhačovic, přiložil fotku teploměru, prý to tam v jednom místě má pořád, měří až o 8°C méně, než všude jinde. No děkuji pěkně! Moje rajčata jsou v pohodě. Stav se na jahody, potřebuji nezávislého ochutnávače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *