6. duben 2020

Dnes po ránu konečně slušná teplota, přesto jsem nenašla odvahu, abych přísadu rajčat nechala na dvoře, snad ji už nebudu muset nějakou dobu každý večer schovávat. Můj vyvýšený záhon na dvoře určený jen pro ty NEJ odrůdy se už pomalu začíná zaplňovat. Je velmi těžké z takové obrovské plejády odrůd vybrat 11 kousků. Do prvního segmentu jsem vysela ředkvičky, tak tady si rajčata budou muset počkat do sklizně, ale toto místo mají rezervované King Kong a Moya a tato rajčátka jsou ještě malinká.

Včera jsme konečně zasadili do země vysoký tomel Nikitskaja Bordovaja, který se trápil v nádobě. Vypadá nádherně a já doufám, že letos předvede slušnou úrodu a spolu s Asiminou nahradí zmrzlé meruňky. Právě takovým odolným stromkům, které ještě v tuto dobu sladce spí a nehrozí jim tedy poškození jarními mrazy, budu dávat přednost. Vztekat se každý rok nad zmrzlými meruňkami a broskvemi už mně přestává bavit.

Krásný teplý a slunečný víkend u nás proběhl ve znamení oslav vnukových narozenin. Toto stvoření, které ještě docela nedávno vážilo necelé dvě kila a neustále vřískalo tak, že jsem měla stokrát chuť je hodit do Veličky, vyrostlo do sympatického mladíka a věku sedmi let. Oslava byla velmi komorní díky omezení návštěv, ale užili jsme si to. Veliká spokojenost byla s dortem, který nám naštěstí nevybuchoval v puse i když nápis byl podezřelý. Dárek potěšil taky mně, neboť teď bude dítě upoutané u televize s konzolí v ruce a já se dostanu ke svému počítači.

6 thoughts on “6. duben 2020”

  1. Tomel má tu výhodu, že raší pozdě, moje stromečky se teprve neochotně probouzejí, takže květy rozhodně nezmrznou. Tomel může zmrznout jako celek ve velmi studených zimách, ale ochotně obrazí a do formy se dostane velmi brzy. Muďoul je naprosté zlatíčko, které nerozhází vůbec nic a od chvíle, kdy začal plodit, ještě nikdy nevynechal. Loni předvedl rekordní úrodu a letos to zatím vypadá podle nasazených poupat velmi podobně. Měla jsem v plánu koupit ještě jeden stromek, ale nevím, co bych s tolika plody dělala, i když vyrobená zmrzlina asimina-granátové jablko zmizla okamžitě.

    Za gratulaci děkujeme!

  2. Přidávám se ke gratulantům a hele, je jen o půl roku starší než bráchova Ela, měli by se ti ,,Veličani v Praze“ seznámit 😉 Měli dojet na Velikonoce, ale brachovi změnili směny, takže zatím čučí v Praze. Jani, neorancá ti vichr ty přísady, co máš venku?? Chtěla jsem je vyhodit letnit, ale jaksi nemám odvahu 🙁

  3. Seznámit se rozhodně mohou, ale obávám se, že Matyáš je už zadaný, viz foto 🙂

    Samozřejmě, že s mými čerstvě vysazenými rajčaty ten blbý vítr cloumal, ale nedá se nic dělat, rostlinky si musí zvykat, zesílit stonky a obrnit se trpělivostí, tady přece fučí stále. Vypadají hezky, nejsou ještě moc vysoké, ale musím co nejdříve vymyslet nějaké praktické a estetické uvázání.

  4. Všimla jsem si 😉 Moc hezká holčička, ale vypadá spíš jako jeho sestra :-))) Myslela jsem, že je to někdo z rodiny 🙂

  5. Sestra? Z rodiny? Vždyť otec je černoch z Nigerie a takové my v rodině nemáme, ale jsou s Matesem velicí kamarádi. Dcera kdysi koketovala s modelingem a tohle je dcera její kamarádky modelky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *