29. duben 2020

Mračí se mračí a pořád ani kapka. Včera jsem nezalévala, šetřila síly a spoléhala na dnešní slibovaný déšť. Je veliká škoda, že nemám na foťáku teleobjektiv, včera seděl na mém srážkoměru ptáček a smutně koukal do prázdné nádobky, to by byla skvělá fotka.

Každý den zalévám přesazený tomel a okukuju, jak je na tom. Velmi dobře, obrovské množství založených květů a žádné suché větvičky. Musela jsem ho pečlivě uvázat, koruna je rozložitá a vítr s ní umí škaredě cloumat. Nově zakoupený stromek Hana Fuyu ještě neraší.

Svoje truhlíky se zrajícími jahodami jsem drze vystavila na okenní římsu, svítí tam krásně slunce a kolemjdoucí ať koukají, jak se to má dělat, když chcete brzy sklízet jahody, alespoň několik na ozdobu sklenice se sektem.

O paprikách ve skleníku informuji pravidelně a odrůda Partner se opět předvádí v tom nejlepším světle. Vysoké, mohutné rostliny s krásnými velikými plody. Nádhera! Rajčata vůbec nejsou pozadu a vijany jsou plné dokonale uniformních plodů.

Taky sazenice zelí vypadají dobře, ale zuby si na ně brousí spousta záškodníků, je potřeba ochrana netkanou textilií. Vše je bohatě namulčováno. Cukety nejsou v té hromadě ani vidět, ale cítí se pod netkankou velice spokojeně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *