28. duben 2020

Každé ráno náš dvůr ozdobí barevné nádoby od pracích prostředků, které naplním vodou a sluníčko je ohřeje. Nikdy nepoužívám k zalévání studenou vodu. Kupříkladu tomel studenou vodu nesnáší a já mám obrovskou radost, že NB má téměř za každým lístkem nasazeno na květ. Budu dělat vše proto, aby co nejvíce květů udržela.

Loni jahodové schodiště se letos změnilo na rajské, svítí na ně od samého rána slunce a rostlinkám to dělá dobře. Z těchto rajčat veliká většina bude ozdobou jiných zahrádek než té moji. Moc se mi líbí přísada bio odrůdy Bolstar Baloe, mám pět rostlinek a jen velice dobří známí se budou těšit z plodů tohoto rajčátka.

Ve skleníku pomalu začíná převládat organizovanost a začíná patřit paprikám. Všechny citrusy vyjma obřího pomerančovníku, se kterým sama nehnu, už pobývají venku. Loni se mi nepodařilo vypěstovat z odrůdy Vesta nic kloudného, letos se snažím, rostlinky jsou pěkné, mají spoustu plodů, ale odrůda mně ničím zvláštním nezaujala. Paprikám budou dělat společnost žluté melouny a já uvažuji, jakým způsobem je budu pěstovat. Vertikální pěstování je náročné na neustálou potřebu něco uvazovat, nejprve výhony a následně plody. Mám chuť nechat rostliny plazit se po zemi na namulčované trávě mezi paprikami, asi to tak dopadne.

Jdu vyleštit zrcadla do skleníku.

2 thoughts on “28. duben 2020”

  1. jo aha, to nejsou textilní, jsou to takové plastové květináče , které vypadají jako taška, jen mají ve spod otvor pro únik přebytečné vody. Jsou perfektní, měli jsme je loni v obchodě, ale nešly na odbyt, tak už je nemáme, bohužel. Rostliny jsou v nich spokojené a mají ucha, takže se dobře přenášejí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *