23. duben 2020

Lenošit na lehátku, číst si zajímavou a napínavou knížku, trochu se slunit a popíjet něco dobrého je prostě skvělá věc. Proč já vlastně od vidím do nevidím makám na zahradě a huntuji si tak svoje stárnoucí tělo? Vždyť mně z toho bolí záda a ruce mám vytahané od nekonečného nošení konví. Proč já si vlastně nepořídím slušivý cyklistický dres a parádní přilbu a nejezdím po neskutečně krásných Bílých Karpatech a nekochám se nádhernou krajinou? Získala bych zpět svoji dokonalou fyzickou kondici, byla bych ošlehaná větrem, krásně opálená a báječně štíhlá.

Po sportovním výkonu bych si sedla do křesílka, otevřela pivko a pustila nějakou uvolňující muziku. Musím si koupit něco, do čeho se dají strčit sluchátka. Jé, vlastně nemusím, vždyť mám nový luxusní I-phone a tam se za ty prachy sluchátka musí dát připojit. Nebyla bych tak utahaná a večer bych se mohla kouknout na nějakou skvělou detektivku, nyní vyčerpaně usínám už u úvodních titulků. Ovšem jsem čilá už ve čtyři ráno, ale k čemu mi to je?

Ovšem brokolice stojí 69kč, no a co! Uvařím si čočku. Jedli naši předkové vůbec brokolici? Nevzpomínám si, že by mi kdy moje babička či matka nějakou brokolici připravily a dětství jsem zvládla v pohodě, dokonce jsem provozovala spoustu sportů na velmi slušné úrovni a závodně hrála tenis. A to úplně bez brokolice! Pokud budou drahé brambory, dám si rýži, není problém. Drobné ovoce nějaké bude určitě, nějaké to rajče či papriku bych do země taky šoupla, jen tak lehce, pro zábavu.

Pokud bych se snad někdy nudila a zatoužila se hrabat v zemi, můžu jen tak cvičně přesadit nějaký ten fíkovník nebo citrus. A moje webové stránky? Ty by se jen úspěšně zařadily k dalším umírajícím zahradnickým fórům.

 

4 thoughts on “23. duben 2020”

  1. Hele můj pohled. Už jsi v těch krásných Bílých Karpatech dlouho nebyla, nebo co nechceš – nevidíš? 😉 Místo lesů jen mítiny, všechno rozježděné od těžebních strojů . Když se vyhrabeš vysoko, vysoko na vrchol Hradiska, kde byl hezký starý les zjistíš, že les už tam není a trmácela jsi se tam zbytečně. Domů přijdeš zdechlá a šíleně nasr…:-( A jdeš radši kopat motykou. Ovšem to zase uslyšíš motorové pily a bagry vedle na koupališti, kde byla oáza klidu a zeleně a otvírá se ti kudla v kapse. Řeknu ti, že kdyby tu nebyla mamka a svět v prde.l obrácený, už tu asi nejsem.

  2. Koukám děvče, že bychom se měly přiměřeně opít, možná by nám pohled na tento svět zkrásněl, ale co ta opice posléze ? Vezmi psa a roušku a dojdi na pokec, nenápadně a večer, ať vás nikdo nevidí 🙂 Budeme vzorně dva metry od sebe.

  3. Jo Jani, co tvé plány s výsadbou rajčat u nás, ještě s tím počítáš? Mohla by jsi přijít omrknout, co a jak a kde a co k tomu a tak. Vlastně…vaši už odjeli? Já zítra večer s Workou půjdu(teda snad, dnes nějak hodně pajdal) někam směr Velká, takže se zastavit i můžu, ale i má nabídka platí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.