2. duben 2020

Tak dnes ráno konečně pohodička bez obav o skleníkové i venkovní rostlinstvo, mrazík byl, ale jen velmi mírný. Tak snad už budu moci ze skleníku vypakovat ten zavařovací hrnec, který velmi dobře posloužil, ale zabírá dost místa.

Na listech některých jahodníků jsem objevila hnědé skvrny a nadšená z toho zrovna moc nejsem. Jde o houbovou chorobu, kterou znají všichni pěstitelé růží, neboť tady je na vině houba Marssonia rosae a ta je velmi urputná a špatně se s ní bojuje. Neplatí na ni žádné prostředky, které by vyhovovaly mému způsobu pěstování a tak se ani o žádné lektvary pokoušet nebudu. Nejlépe účinkuje přípravek na bázi mědi a to třeba Bordeaux mix, který obsahuje směs síranu měďnatého a hašeného vápna. Já bych dala ale přednost 2% roztoku síranu železnatého, který bych převedla na chelát. Železo je prvek pro rostliny mnohem potřebnější než měď. Já ale poškozené listy pečlivě odstraním a budu doufat, že si to houba ještě s mými jahodami rozmyslí. Budu držet listy pokud možno v co největším suchu a zalévat rostlinky velmi pečlivě jen ke kořenům.

Včera dorazily další kuchařky a taky dýňová semínka. Dcera rozhodla, že budu pěstovat dýně. Jediné volné místo je ale bohužel pod smutnou vrbou a já si myslím, že z toho budou smutné taky ty dýně, ale semínka jsou to velmi zajímavá. Šoupnu je dnes do kelímků.

4 thoughts on “2. duben 2020”

  1. Musím ti říct, že vloni poprvé, mi nevyrostly ani ty dýně 🙁 Každý rok jsem rozdávala máslové a hokaida, bezslupkové jsem měla pro sebe…a vloni mi všechny zaschnuly, nebo je něco podežralo, možná slimejši, co hledali alespoň kapku vláhy. Včera jsem konečně dala trochu do pucu maliny, jahody jsou v pořadníku, leč nevím, kdy se na ně dostane. Jasně, za chvíli pokvetou, takže už bych na ně měla naběhnout, ale pořád ještě najdu něco, co má přednost 🙁

  2. Na dýně máš nádherný prostor, ale já? Většinou z nedostatku místa šplhají po stromech a já sklízím dýně z modřínu nebo borovice.
    Ty jahody by si péči už zasloužily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.