14. duben 2020

Tak nám konečně napršelo, v noci. Chlapi mi někde na zahradě nainstalovali srážkoměr, ale nemůžu ho najít. Možná jen slibovali a on je pořád v šuplíku. V kontejneru je něco málo přes 700l a druhý mám plně naplněný vodou z řeky. Paráda, dá se chvilku existovat.

Moje rajčata žádnou vodu nedostala, byla zakrytá kyblíkama, ale to nijak nevadí. Ještě jsem je po výsadbě vůbec nezalévala, takže jim namíchám sladký koktejl. Sorbit momentálně nemám k dispozici, takže použiji normální cukr. Musím si tu Trichodermu, kterou jsem pracně vypěstovala trochu hýčkat, snad nedrží nějakou dietu a cukr jí bude chutnat. Potřebuji, aby u nově vysazených rajčat vytěsnila z půdy konkurenční škodlivé houby, občas jí přilepším banánovými slupkami a nějakými ovocnými zbytky.

Včera jsem si nachystala do zásoby spoustu kvalitní zeminy a vrhnu se na přesazování rajčat. Už začínám popisovat květináče jmény svých zákazníků a vysazovat rostlinky podle objednávek. Letos je veliká poptávka po rajčatech keříčkových a těch fakt moc nemám. Příští rok se musím polepšit.

6 thoughts on “14. duben 2020”

  1. No dobré dva mm, rostlinstvo a to hlavně jahody to vzkřísilo, už vypadaly hodně nešťastně. Musíme se radovat i z maličkostí, takže těch 700l mi udělalo radost.

    1. Tak Tom mne vyvedl z omylu. Nechal jet závlahu do půlnoci a já ráno jdu a koukám, komule je obalená v ledu, čumím na to jak puk, co se to tam stalo…o závlaze jsem netušila. Tak mu to říkám a prý: houby -3….-6st bylo 🙁 -3 jsem viděla v těch 7h, jak sejdu dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *